O školi

Osnovna škola Čavle nalazi se na području Općine Čavle koja predstavlja središte živopisnog grobničkog kraja bogate kulturno – povijesne baštine.

Općina Čavle ima oko 7 200 stanovnika.

Centar Općine Čavle je mjesto Čavle gdje je locirana i matična školska zgrada. U sastavu Osnovne škole Čavle je i Područna škola Grobnik, na adresi Grobnik 1.

PROSTORNI UVJETI

Unutrašnji školski prostor

Matična škola

Zgrada Osnovne škole Čavle sagrađena je 1965.godine i dograđena 1984. godine. Obuhvaća 3147 m2 unutarnjeg prostora i 2310 m2 uređenog dvorišta, odnosno sportskog igrališta.

Škola raspolaže sa 12 klasičnih učionica, 3 specijalizirane učionice (kemija/fizika; informatika/tehnička kultura; informatika), dvoranom za tjelesno - zdravstvenu kulturu, knjižnicom, etno učionicom te kabinetima.

Područna škola Grobnik

Školska zgrada u Gradu Grobniku izgrađena je 1847. godine, djelomično renovirana 1990., a u potpunosti adaptirana 2013. godine. U prizemlju zgrade nalazi se Područna jedinica DV Čavlić, a na katu PŠ Grobnik. Za dva kombinirana razredna odjela koriste se dvije klasične učionice, sanitarni čvor i mala zbornica, ukupne korisne površine od 320 m2 unutarnjeg prostora  i oko 1000 m2 školskog dvorišta.

U rujnu 2012. godine započela je adaptacija zgrade PŠ Grobnik sredstvima osiguranim od strane osnivača, Primorsko-goranske županije, i JLS,  Općine Čavle. U vrijeme trajanja radova, za učenike PŠ Grobnik, nastava  se je odvijala u obnovljenoj zgradi Čitaonice u Gradu Grobniku u neposrednoj blizini škole.

Školski okoliš

Unatoč velikoj kvadraturi raspoloživih površina, nedostaju uređeni sportski tereni i igralište. Postojeće vanjsko igralište je nedostatno i samo dijelom uređeno.

Nastavak uređenja okoliša obavit će se u suradnji s osnivačem i Općinom Čavle koja je financirala izradu dokumentacije s planom uređenja svake pojedinačne parcele i njene namjene za određenu aktivnost te uređenje sportskih terena namjenjenih grupnim sportovima.

Uz pomoć roditelja i Općine Čavle, u školskoj godini 2009./2010., započeli smo s realizacijom jednog od ciljeva Školskog razvojnog plana: formiranje eko učionice u čijem je sastavu Mediteranski vrt i kutak s ljekovitim biljem grobničkog kraja.

U školskoj godini 2011./2012. nastavilo se sa radovima u Mediteranskom vrtu, uređivao se okoliš škole, a na školskom igralištu "Jama" postavljeni su novi koševi za košarku.

U školskoj godini  2012./2013. i  2013./2014. nastavilo se je sa uređenjem i oplemenjivanjem ovih prostora.

« Kolovoz 2017 »