CRVENI KRIŽ: ZDRAVSTVENO-EDUKATIVNI PROGRAM ZA POLAZNIKE DV ČAVLIĆ I OŠ ČAVLE

U četvrtak, 22. svibnja 2014., na školskom igralištu Jama, za polaznike DV Čavlić i učenike OŠ Čavle održane su edukativne radionice Crvenog križa. Mališani i učenici su sa zanimanjem pratili predavanje i bili vrlo aktivni u praktičnom djelu radionica Bolnica za medvjediće, Osobna higijena, Djeca pomažu djeci, Laička prva pomoć, Prva pomoć i reanimacija, Klub 25, Dan i noć, Kodovi sigurnosti na vodi i Prevencija trgovanja ljudima.

Radionice su održane uz pomoć petnaestak volontera i uz nazočnost ravnateljice Gradskog društva Crvenog križa, Marije Vičić i voditeljice zdravstvenog odgoja pri Crvenom križu Draženke Budimir. Troškove izvođenja radionica financirala je Općina Čavle.

DVORANA MLADOSTI NA TRSATU, 12. OŽUJKA 2016.

40. GRADSKO NATJECANJE MLADIH HRVATSKOGA CRVENOG KRIŽA

OŠ Čavle: izvrsno drugo mjesto

Ekipa OŠ Čavle u sastavu Nika Adžić i Lara Haramija, 7.c, Nika Butković i Anja Juričić, 7.b, Marina Čunko, 8.c  sa učiteljicama  Anom Novotny i Martom  Zoretić  bila je vrlo uspješna o čemu najbolje govori  izvrsno drugo mjesto i osvojeni pehar. Natjecanje je obuhvaćalo teorijski i praktičnio dio. Naše su učenice pokazale odlično znanje, ali i vještinu primjene naučenog  u praksi.

PRIGODNO OBILJEŽAVANJE TJEDNA CRVENOG KRIŽA

Gradsko društvo Crvenog križa Rijeka i ove godine je tradicionalno obilježilo Tjedan Crvenog križa od 8. do 15. svibnja. Jedna od aktivnosti je i podjela nagrada učenicima za najuspješnije likovne i literarne radove, koja se održala 11.5.2016. godine u Domu Crvenog križa.

Leonardu Markoviću, učeniku 4.c razreda, uručena je nagrada za likovni rad kojim se prijavio na natječaj. Sa svojom razrednicom Alenkom Žagar Pančić prisustvovao je svečanoj dodjeli nagrada i proslavi 135. godišnjice postojanja Crvenog križa Rijeka.

PRIJEM PRVAŠIĆA U PODMLADAK CRVENOG KRIŽA

Dvorana mladosti, 20. svibanj 2016.

Naši prvašići na svečanom prijemu u Podmladak Crvenog križa i u obilasku znamenitosti Trsata:

14. – 21. rujan: TJEDAN BORBE PROTIV TBC-a

Povodom Tjedna borbe protiv TBC.a, Gradsko društvo Crvenog križa Rijeka organiziralo je za učenike osmih razreda naše škole predavanje na temu TBC-a i AIDS-a. Predavanje je održano 26. rujna 2016. u učionici 111.