Aktivnosti mladih tehničara

Projekt Budi ++

U sklopu projekta Budi++ kojeg provodi Centar tehničke kulture Rijeka u Osnovnoj školi Čavle održana je pokazna radionica.

Voditelj radionice Loris Rašpolić (koordinator obrazovnih programa CTK Rijeka) i volonteri u CTK Rijeka, Ivana Žužić i Kristijan Vulinović upoznali su učenike od  5. do 8. razreda  s raznim projektima koje su polaznici CTK Rijeka napravili koristeći micro:bit.

Učenici su napravili  nekoliko vježbi koristeći micro:bit i dodatnu opremu (LED diode, RGB LED dioda,...).
Voditelji su učenicima najavili i nadolazeći proljetni kamp „Makersi na Školjiću“ koji će se održati od 3. do 6. travnja 2018. u CTK Rijeka (za vrijeme proljetnih praznika).

Učenici su na radionici pokazali veliko zanimanje za vježbe u kojima su pokazali i dobro predznanje.

​_________________________________________________________________________________________________________________________________________

Školsko natjecanje mladih tehničara 2018.

U četvrtak, 1. veljače 2018.g., održano je školsko natjecanje mladih tehničara u našoj školi. Na natjecanju je sudjelovalo  13 učenika od  5. - 8. razreda.
Učenici  su se natjecali u četiri kategorije: maketarstvo i modelarstvo, graditeljstvo, robotika i automatika.

Natjecanje je bilo podijeljeno u tri faze: rješavanje ispita znanja, praktičan rad učenika u izradi tehničke tvorevine te usmena obrana rada.

Natjecanje je rezultiralo prvacima koji će svojim znanjem i sposobnostima predstaviti našu školu na županijskom natjecanju Mladih tehničara 2. ožujka 2018. godine.

Čestitamo našim prvacima: Eriku Vorkapiću 5.c - kategorija modelarstvo i maketarstvo, Lori Birtić 6.a razred - kategorija graditeljstvo, Luki Štimcu 7.b razred - kategorija robotika, Leonu Babiću 8.c razred - kategorija automatika, a nadamo se pozivu još jednog učenika, a to je Leo Medenčić 7.b razred - kategorija robotika.

« Veljača 2018 »