DAN OŠ ČAVLE

26.5.2023.

Iza nas je još jedan radostan i sretan dan posvećen našoj školi, našoj utvrdi igre, prijateljstva i znanja. I upravo su igra i znanje obilježili aktivnosti ovog dana. Učenici su se dobro zabavili i u zdravom natjecateljskom duhu nastojali osvojiti što više bodova.

Posebnost dana bio je escape room koji su za učenike pripremili učitelji glazbene kulture, engleskoga jezika, povijesti, geografije, biologije, kemije i fizike.
Prezentirani su vrlo zanimljivi učenički projekti i održane radionice na temu 20- tog stoljeća koje možete pogledati putem poveznice:
predmetna nastava - hrvatski jezik:

Povodom Dana škole učenici 5. razreda pogledali su prezentaciju o početcima animacije i animiranom fimu te animirani film U potrazi za boljim svijetom koji su realizirali učenici 6. i 8. razreda OŠ Čavle. S obzirom da je tema školskoga projekta bila 20. stoljeće, učiteljica Monika Kukučević i Dolores Maršanić odlučile su okupiti veći broj učenika koji su radili na realizaciji animiranog filma te je na kraju, timskim i suradničkim radom, nastao uradak koji govori o Genzu, dječaku generacije Z koji je vrlo usamljen, okružen vritualnim svijetom i mračnim vijestima o ratovima koji se događaju, o prirodi koja pati. U potrazi je za stvarnim prijateljem, pravom igrom i istinskom srećom. Na kraju projekcije filma učenici i učiteljice mogle su iskazati dojam nakon gledanja ispunivši evaluacijski listić.

Više o sadržaju nalazi se na poveznici:  http://bitly.ws/G6Yy

Povodom Dana škole učenici 8. b, c razreda pogledali su prezentacije radova učenika 8.a.  Katja Rački i Frana Pervan, učenice 8.a, moderirale su predstavljanje učenika. Prije samog početka predstavljanja, objasnile su naziv projekta Putovanje 20. stoljećem te ukratko objasnile zašto bi putovanje 20. stoljećem moglo biti zabavno. Izdvojile su najvažnije događaje 20. stoljeća te ljude koji su svojim djelima ostali zauvijek zapamćeni. Učenici su imali priliku poslušati Adriana Bana, Razvoj telefona u 20. stoljeću, Katju Rački, Modne ikone 20. stoljeća, Paulu Maršanić, Coco Chanel, Bornu H. Gruevski, Najveći sportski uspjesi hrvatske reprezentacije u 20. stoljeću te Ninu Štimac, Filmski hitovi 20. stoljeća.

Više na poveznici: http://bitly.ws/G6Y3

Doista, učenička kreativnost i entuzijazam učitelja nema granice o čemu najbolje govore slike u prilogu.
Dan škole završio je dodjelom zahvalnica učenicima i učiteljima mentorima za postignute rezultate na susretima, natjecanjima i smotrama županijske, državne i međunarodne razine.

Ravnateljica Tanja Stanković uručila je učenicima i njihovim učiteljima mentorima  Zahvalnice za uspješan rad, postignute rezultate i doprinos ugledu škole:

Za postignute rezultate u sportu te doprinos promicanju vrijednosti sporta i ugleda škole ravnateljica Tanja Stanković uručila je Zahvalnice članovima ŠSD OŠ Čavle i voditeljici, učiteljici TZK-e Bojani Kukec:

Ravnateljica Tanja Stanković

objavio: Antonia Juričić   datum: 2. 6. 2023.

Ovaj mjesec: 2016

« Srpanj 2024 »