USPJESI NAŠIH UČENIKA

RAZGLEDNICA MOGA ZAVIČAJA – škljocni za sjećanje 2023.

Osnovna škola Vladimira Nazora raspisala je zanimljiv natječaj u koji su se mogli uključiti zaljubljenici u fotografiju i svojim objektivom zabilježiti  detalj mjesta u kojem žive ili borave. Mogli su sudjelovati učenici od 5. do 8. razreda osnovnih škola Republike Hrvatske.

Cilj projekta je približiti učenicima umjetnost fotografiranja i razvijati ljubav i ponos prema zavičaju u kojem žive, sačuvati od zaborava kulturno-povijesni identitet mjesta i očuvati i izvući iz zaborava razglednicu kao kulturno, povijesno i tradicijsko naslijeđe te uvelike zaboravljen način komunikacije među ljudima. U konačnici, cilj natječaja je popularizacija razglednica, tj. vratiti naviku slanja razglednica. Na taj bi način, uz kreativan i zabavan rad učenika, dobili razglednice cijele Lijepe Naše kao edukativan, uporabni i turistički materijal.

Na natječaj je pristiglo ukupno 110 fotografija iz 26 škola Republike Hrvatske. Najbolje fotografije odabralo je tročlano povjerenstvo: Branko Bručić, umjetnički fotograf, Damir Vnučec, fotograf i vlasnik fotostudija te Suzana Ramić, učiteljica razredne nastave. Kriteriji odabira bili su prepoznatljivost motiva, detalj mjesta iz kojeg će se prepoznati to mjesto, tehnička izvedba, ljepota kadra, dinamičnost i umjetnički dojam. Vođeni tim kriterijima odabrane su tri fotografije koje su i nagrađene te 13 razglednica koje su pohvaljene i koje će biti izložene.  Među 13 pohvaljenih fotografija nalazi se i fotografija Ivora Perkovića, 6.b, koji je odabrao motiv grobničkoga kraja.  Fotografija će biti izložena na izložbi koju će pripremiti organizator natječaja.

Pohvaljena fotografija

Dolores Maršanić, učiteljica hrvatskoga jezika

Kliknite na poveznicu kako bi pogledali katalog nagrađenih i pohvaljenih razglednica.

objavio: Antonia Juričić   datum: 29. 4. 2023.

Ovaj mjesec: 2016

« Srpanj 2024 »