POSJET HRVATSKOM NARODNOM KAZALIŠTU IVANA PL. ZAJCA

O kazališnoj predstavi Mali princ

Knjiga Mali princ danas ima status kultnog djela. Autor je francuski književnik, novinar i pilot Antoine de Saint-Exupery. Mali princ jedna od omiljenih knjiga koju podjednako vole i djeca i odrasli. Prevedena je na više od 300 jezika. Priča o Malom princu proglašena je i najljepšom pričom 20. stoljeća.

U koprodukciji HNK Ivana pl. Zajca i INK Gradsko kazalište Pula izvedena je predstava Mali princ koju je pogledalo 211 učenika naše škole u pratnji učiteljica. U emotivnoj izvedbi sudjelovali su i polaznici Riječkog kazališta mladih „Kamov“. Učenici su uživali u predstavi koja je svojevrsno putovanje s ciljem pronalaženja odgovora na brojna životna pitanja o prijateljstvu, ljubavi, suživotu i smislu života. Za učenike je to bila, istovremeno, zabavna i poučna predstava. Lik Malog princa, njegovi postupci te odnos s drugim likovima potaknuo je učenike na razmišljanje o tome što je važno u životu te kako se prilagoditi izazovima koje život stavlja pred ljude. Nakon predstave učenici su imali priliku upoznati dječaka koji je glumio Malog princa, razgovarati s njim i podijeliti svoje dojmove. Mladi glumac Petar Đula Vrbanić nesebično je podijelio autogram učenicima koji nisu krili svoje oduševljenje nakon predstave.

„Malo je takvih priča koje smo u djetinjstvu pročitali, a čitamo i danas, iznova i iznova. Jer priča o malom biću s asteroida B612 nikada neće zastarjeti. Ona je tu za svaku novu generaciju i za sve nas koji je ponovno čitamo nekim novim klincima. Jednako dirljiva i jednako potrebna za odrastanje“, ističe autorica adaptacije i dramaturginja Ivana Đula, te dodaje kako nas taj mali zlatokosi dječak uči živjeti, voljeti, prilagoditi se svijetu u kojem živimo. „Uči nas da osjetimo odgovornost jedni za druge i da smo svi zajedno odgovorni za planet na kojem živimo. Mali princ postao je za ljude cijelog svijeta simbol velikodušnosti, prijateljstva, solidarnosti i brige za jedan bolji i pravedniji svijet.“

Nakon predstave

Učenici su nacrtali lik Malog princa.

Učenici su napisali svoje dojmove.

Predstava mi se svidjela. Bila je najbolja od svih koje sam gledao. Moje mišljenje o predstavi je da je odigrana odlično, bez greške. Ocjena za predstavu je ⭐⭐⭐⭐⭐. Ivor, 6.b

Predstava mi se jako svidjela. Glumci su bili odlični, a kostimi su jako kreativni. Super je! Lara, 6.b

Predstava je bila jako zanimljiva i zabavna pa čak i smiješna. Drago mi je što sam upoznao glavnog glumca. Volio bih ponovo pogledati predstavu. Predstavu preporučujem svojim vršnjacima. Petar, 6.b

Predstava Mali princ mi je najdraža predstava koju sam ikad pogledala. Svidjela mi se gluma Malog princa i drago mi je što sam ga upoznala. Kostim zmije mi je bio najdraži i svidjela mi se gluma djece. Voljela bih opet ići u kazalište. Katarina, 6.b

Predstava mi se svidjela. Princ je odličan glumac. Predstavu bih svakome preporučila. 🌟🌟🌟🌟🌟.   Jelena, 6.b

Mali princ je odličan glumac. Kostimi su divni. Predstava mi se jako svidjela. Elmedina, 6.b

Predstava mi se dojmila, zanimljiva je, zabavna i humoristična. Likovi su djeca pa sam se mogla poistovjetiti s njima. Jedva čekam ponovo ići u kazalište. Eva Marija, 6.b

Svidjelo mi se što smo posjetili kazalište i pogledali predstavu. Svidio mi se kostim zmije. Sretna sam što sam upoznala glavnog glumca. Upamtila sam citat: Čovjek dobro vidi samo srcem. Lana S., 6.b

Mali princ je dječak raščupane plave kose. Nosi crvene čizme kojim hoda po svojem planetu koji je jedva veći od njega samoga. Čini mi se da je Mali princ pravi prijatelj. Lucija, 6.a

Meni se predstava Mali princ svidjela. Najviše mi se svidio lik zmije, zato jer je bio smiješan i zanimljiv. Ovu predstavu bih definitivno preporučio mojim vršnjacima, zato jer će naučiti da je prijateljstvo i ljubav najvažnije što možemo imati. Mauro, 6.a

Učenici su izrekli svoje dojmove.

Korina Mavrinac, 6.a, postavila je nekoliko pitanja učenicima koji su željeli podijeliti svoje dojmove.

Razgovor s malim princem

Što šestaši misle o predstavi

Što osmašice misle o predstavi

Dolores Maršanić, učiteljica hrvatskoga jezika

objavio: Antonia Juričić   datum: 27. 1. 2023.

Ovaj mjesec: 2016

« Srpanj 2024 »