KRATKO IZVJEŠĆE O TIJEKU PROVOĐENJA ETWINNING PROJEKATA U PRVOM POLUGODIŠTU OVE ŠKOLSKE GODINE

2. a razred priključio se eTwinning projektu Memento prijateljstva 9 u sklopu kojeg su do sada odradili 3 radionice. Sve je započelo razgovoru o prijateljstvu i PowerPoint prezentaciji učenice koja je htjela svima predstaviti što za nju znači prijateljstvo. Učenici su se prisjetili knjige "Riba duginih boja" i uočili pozitivne i negativne osobine, izrekli što je za njih prijateljstvo te kakav prijatelj treba biti. Na tu temu je nastao i plakat s najpoželjnijim osobinama kod prijatelja.

Tema o prijateljstvu dovela nas je do mogućeg sukoba i neželjenih emocija. Pročitali smo priču iz "Velike knjige emocija" autorice Marie Menendez-Pontekoja govori o vršnjačkom zadirkivanju i što učiniti ako smo žrtve ili svjedoci istog. Dotaknuli smo se definicije sukoba, kao i njegovih uzroka, ali i mogućih rješenja. Zaključili smo da do većine sukoba dolazi jer ne slušamo jedni druge kako treba. Upravo iz tog razloga napravili smo razredni semafor (prema savjetima autora knjige 1-2-3 uspjeh za odgojitelje i učitelje)  na kojemu svako ponašanje koje ne bismo smjeli tolerirati (ružne riječi, nepoštovanje i sl.) dovode učenika do crvenog svjetla nakon kojega učenik mora razmisliti o svome ponašanju i ispričati se na dogovoren način.

učiteljica Matea Kitak

objavio: Antonia Juričić   datum: 15. 1. 2023.

Ovaj mjesec: 2016

« Srpanj 2024 »