Dječji tjedan u OŠ Čavle

Dječji tjedan u OŠ Čavle započeo je već tjedan dana ranije nizom aktivnosti među kojima izdvajamo:

- glazbenu poduku iz sviranja na starim instrumentima koju je organizirala Katedra čakavskog sabora Grobnišćine u živopisnom prostoru grobničkog kaštela, a radionicu je vodio poznati etnomuzikolog, mr. sc. Krešimir Galin

- tijekom cijelog tjedna, od 26. do 30. rujna 2011., svi razredi su se uključili u humanitarnu akciju i svojim dobrovoljnim prilozima pokazali da nisu zaboravili Paulu i Duju Jardasa koji su ostali bez svojih roditelja. Paula je 26. rujna 2011. posjetila svoj 2. c razred koji ju je obradovao poklonima i crtežima

- u ponedjeljak, 3. listopada, organiziran je nagradni izlet za NAJ učenike od 1. do 8. razreda u Novi Vinodolski, Crikvenicu i Selce

- u utorak, 4. listopada, za učenike prvih i četvrtih razreda izvedena je predstava Vidov san za ljepši dan, glazbeno-scenska priča sa snažnom ekološkom porukom koju su učenici OŠ Čavle prvi put izveli u mjesecu lipnju 2011., povodom Svjetskog dana zaštite okoliša.

- učenici četvrtih razreda su u srijedu, 5. listopada, posjetili naš glavni grad, obišli Tehnički muzej i Planetarij, Gornji grad i zoološki vrt, dok su učenici drugih i trećih razreda u četvrtak, 6. listopada, posjetili stari mlin i zavičajni muzej u Martinovom Selu.

- u petak, 7. listopada, učenici sedmih razreda posjetit će HKD na Sušaku i pogledati predstavu Slavenske legende

- isti dan Udruga Grobnišćina zemja razveselit će učenike nastupom plesne grupe Tancurice, voditelj grupe Flash Dance Unit održat će plesnu radionicu za zainteresirane učenike, a za učenike od 1. – 4. razreda OŠ Čavle i DND Čavle pripremili su bogat sportski program i prezentaciju rada Atletskog kluba Grobničan

Tijekom cijelog tjedna na satovima razrednih odjela pričalo se, pisalo i izrađivalo plakate na temu prava djeteta, prijateljstva…Tako je nastala i ova pjesma učenice Sare Grgurić, 7. b razred:

„Bili crni ili bijeli,

ovaj svijet moramo zajednički dijeliti.

Djeci  su dodijeljena njihova prava,

a koja su to, poslušajte sada!

Pravo na školovanje i obrazovanje,

da dijete posjeduje znanje.

Pravo na odmor, pravo na igru,

posjet u zoološkom vrtu tigru.

I informacije bitne djeca smiju primati

te tako vlastito mišljenje razvijati.

Djeca zlo ne smiju doživjeti,

ona trebaju sretno živjeti.

Nemojte ih odbacivati,

jer jednog dana,

ona će svijetom vladati sama.

Koordinatori aktivnosti: učiteljica Adela Malnar, voditeljica DND OŠ Čavle,učiteljice Alenka Žagar Pančić i Tanja Šojat, voditeljica DND Čavle te razrednici.

Tako smo s veseljem i radošću obilježili još jedan Dječji tjedan vodeći se motom škole:

„Djeca imaju neotuđivo pravo na ljubav, svjetlo i toplinu, pravo na dvije ruke da se osjete zaštićenima, da se osjećaju ugodno.„ (P. Bosmans)

objavio: Administrator   datum: 9. 10. 2011.

Ovaj mjesec: 2016

« Srpanj 2024 »