POSJET GRADU ZAGREBU

U sklopu jednogodišnjeg školskog projekta Dvadeseto stoljeće, polaznici izvannastavnih aktivnosti iz STEM područja su 27.listopada 2022. posjetili grad Zagreb. Cilj terenske nastave bio je usporedba tehnologije prošlog stoljeća te tehnologije današnjice.

U Galeriji Klovićevi dvori, kao jedna od postaja europske turneje, postavljena je najveća izložba robota u regiji.  Učenici su na izložbi vidjeli najnoviji razvoj humanoidnih robota koji se koriste u bolnicama i zračnim lukama.

Isprobali su razne robotske igračke poput  nogometne lopte na daljinski. Približili su se svijetu transformera i originalnih filmskih rekvizita iz Terminatora i Irom Man-a.  Na izložbi su  mogli vidjeti razne  koncepte robota, životinja robota i izvanredne inovacije vezane uz digitalnu kulturu.

Tehnički muzej Nikola Tesla osnovan je sredinom 20.stoljeća. Muzej prikazuje povijesni razvoj tehničkih rješenja koja su čovjeku olakšala život. Uz stručno vodstvo učenici su obišli odjel transformacije energije, odjel geologije, rudarstva i nafte, odjel prometnih sredstava i demonstracijski kabinet Nikole Tesle.

Šetnja Zagrebom, obilazak znamenitosti Gornjeg grada te posjet muzejima pomalo je umorio učenike te im je bila potrebna okrijepa.

Nakon odmora učenici su se opet vratili u prošlost, točnije u 80-te godine. Posjetili su Muzej Zagreb 80-tih. Prostor muzeja je rekonstrukcija svakodnevnog života zagrebačke obitelji. Učenici su upoznati s načinom života obitelji te čime su se sve služili u svom domaćinstvu. Posebno ih se dojmila tehnologija 80-tih, poput telefona, gramofona, glazbene linije, televizije, igraćih konzola i slično.

Robotičare, fizičare, informatičare i matematičare, na terenskoj nastavi su pratile učiteljice Mira Reljac, Martina Štefanac, Maja Rendić i Anita Štimac.

Anita Štimac, učiteljica matematike i informatike

objavio: Anita Štimac   datum: 6. 11. 2022.

Ovaj mjesec: 2016

« Srpanj 2024 »