EKIPA UČENIKA OŠ ČAVLE SUDJELOVALA U PROJEKTU UČIM S GOSPODINOM FINOM

Financijska pismenost

Učim s Gospodinom Finom edukativni je projekt namijenjen educiranju učenika osnovnih škola, ali i nastavnika te roditelja o važnosti financijske pismenosti i mirovinske štednje. Učenici od petog do osmog razreda svih osnovnih škola u Hrvatskoj imali su priliku, prateći emisije i sudjelujući u kreativnom zadatku putem natječaja, boriti se za vrijedne nagrade i dokazati da su svjesni važnosti štednje, ali i važnosti razumijevanja financijskih pojmova.

Projekt je fokusiran na pojmove financijske pismenosti te kroz zabavne i edukativne četiri emisije na zanimljiv način razotkriva svijet financija. U svemu tome pomaže Gospodin Fin, prvi virtualni financijski pomoćnik u Hrvatskoj te predavačica Nikol Šćrbec i voditeljica Lucija Helena Kajić.

Ovaj projekt stvara sposobne i financijski pismene pojedince koji će nakon projekta biti spremniji za pametnije rukovanje financijama, s više znanja i informacija za pametnije ulaganje i štednju.

Osim edukacije, projekt Učim s Gospodinom Finom donosi i brojne vrijedne nagrade!

Nakon odslušanih modula Osnove financija, Izrada budžeta, Štednja, Psihologija novca, prijavljeni timovi su 30. studenog 2021. godine dobili natječajni zadatak u kojem su morali na praktičan način iskazati stečeno znanje.

Tim OŠ Čavle: Karlo Kovačić, Mateo Barčić, Fran Matejčić, Jakov Miculinić, Mauro Milić i Diego Stijelja, učenici 8.b razreda

Učitelj mentor: Ljerka Linić

Na natječaj je pristiglo više od 200 radova.

Iako ekipa OŠ Čavle nije osvojila nagradu, svakako pogledajte njihov izvrstan uradak Priča o Finu, animirani film koji ima više od 400 sličica. Pozadinu animacija izrađivao je Jakov, a ostali članovi ekipe su na tim pozadinama crtali u programu Bojanje te spajali nastale crteže u programu Movie maker. Karlo je „posudio“ svoj glas koji  prati priču i crteže. Muzika ( Snowy Peaks pt I Chris Haugen) je preuzeta s besplatne platforme Youtuba. Za izradu filma bilo je potrebno oko 100 sati rada, ako bi zbrojili satove rada svih pojedinih članova ekipe.

Nadamo se da će Vam se sviđati njihov uradak!

objavio: Maja Rendić   datum: 21. 2. 2022.

Ovaj mjesec: 2016

« Srpanj 2024 »