USPJESI NAŠIH UČENIKA

Processus montanus ili Gorski kotar

Odlukom carice Marije Terezije 7. 11. 1778.,  formiran je Processus montanus ili Gorski kotar.  Poseban kraj - po klimi, ljudima, običajima, govorima, prirodi, pa čak i nazivima.  Od tzv. Horticusa diabolicusa tj. Đavoljeg vrta do Zelenog srca Hrvatske...no najpoznatiji kao Gorski kotar, zeleni dio Primorsko-goranske županije.

Srednja škola Delnice u suradnji s Gradskom knjižnicom Janet Majnarich Delnice, uz projekt Processus montanus, raspisala je foto i literarni natječaj na temu Gorskog kotara (šuma, šumski predjeli Gorskoga kotara, šuma kroz godišnje doba, stablo, krošnja, plod, šuma kroz godišnja doba). U natječaju su mogli sudjelovati učenici osnovnih i srednjih škola Primorsko-goranske županije. I ove godine na natječaj su pristigli radovi  brojnih škola Gorskoga kotara i šire. O Gorskom kotaru pisali su i fotografirali učenici OŠ Brod Moravice, OŠ Čavle, OŠ Ivana Gorana Kovačića Delnice, PŠ Gerovo, OŠ Rudolfa Strohala Lokve, PŠ Tršće, OŠ Ivana Gorana Kovačića Vrbovsko, PŠ Jablan, OŠ Skrad, OŠ Petar Zrinski Čabar,  OŠ dr. Branimira Markovića Ravna Gora, 1.  hrvatske sušačke gimnazije u Rijeci, Škole primijenjene umjetnosti u Rijeci, Učeničkog doma Željezničke tehničke škole u Moravicama, Srednje škole "Vladimir Nazor" Čabar, Željezničke tehničke škole Moravice i Srednje škole Delnice.

U natječaju su sudjelovali učenici 7.a  i ostvarili zapažene rezultate. Treće mjesto osvojio je Anton Miculinić i peto mjesto Leon Manjgotić.

Dolores Maršanić, učiteljica hrvatskoga jezika

Rezultati natjecanja

Na putu do Risnjaka, Leon Manjgotić, 7.a, OŠ Čavle

Na izvoru Kupe, Anton Miculinić, 7.a, OŠ Čavle

objavio: Maja Rendić   datum: 8. 11. 2021.

Ovaj mjesec: 2016

« Srpanj 2024 »