Dan škole

Učenici i djelatnici OŠ Čavle dan svoje škole obilježili su nizom aktivnosti od kojih izdvajamo Projektni i Otvoreni dan škole, 26. svibnja 2011. te međurazredna natjecanja, sportske igre, prezentaciju novog broja školskog lista Malin , koji ove godine prvi puta izlazi u digitalnom obliku  te prezentaciju edukativne igre Grobnički monopoly.

U četvrtak, 26. svibnja 2011., u Domu kulture u Čavlima, u sklopu već tradicionalnog programa „Pokaži što znaš“, svaki od 25 razreda, uključujući i PŠ Grobnik, predstavio se je prigodnom točkom. Nastupi razreda bili su izuzetno uspješni i originalni te je publici zaista bilo nemoguće izdvojiti najbolje.

Nakon nastupa u Domu kulture, učenici su u školi razgledali izložbu radova i projekata nastalih u školskoj godini 2010./2011., a u školskoj sportskoj dvorani poslušali prigodnu školsku radijsku emisiju „3+MI“ te pogledali prezentaciju novog broja školskog lista Malin i edukativne igre Grobnički monopoly – drugog djela projekta Tajne grobniškoga škabelina.

Zanimljivost ovog broja školskog lista  Malin je u tome što prvi puta izlazi u digitalnom obliku te je mnogo opširniji i izuzetno kvalitetno dizajniran. Cijeli list možete pogledati na našoj stranici, a uredništvo školskog lista Malin je za svakog učenika pripremilo CD sa školskim listom, projektima u školskoj godini 2010./2011. i  Kantunićem – zbirkom likovnih i literarnih radova učenika.

Uredništvo školskog lista Malin: Dolores Maršanić, prof hrvatskog jezika i književnosti i Maja Rendić, prof matematike i informatike sa učenicima, članovima literarne i informatičke grupe.

Nakon prezentacije školskog lista, predstavljena je edukativna igra  Grobnički monopoly,   drugi dio projekta  Tajne grobniškoga škabelina . Prvi dio projekta, Grobnička slikovnica, tiskana je u školskoj godini 2009./2010. , a Grobnički monopoly  se sadržajem nadovezuje na slikovnicu i činu jednu cjelinu s ciljem da učenici kroz igru i zabavu pobliže upoznaju običaje, tradiciju, prirodne ljepote i kulturno-povijesne znamenitosti svoga kraja.

Igru su osmislili i realizirali učenici članovi literarno-enigmatske grupe s učiteljicom Katarinom Badurinom, prof. hrvatskog jezika i književnosti.

U petak, 27. svibnja 2011., održana su sportska natjecanja i  igre, a učenici su imali priliku prvi puta zaigrati i Grobnički monopoly. Najuspješniji razredi nagrađeni su loptama.

Na ovoj web stranici možete preuzeti Kantunić, a Malin na ovoj poveznici.

Priloženi dokumenti:
Kantunic_2010-2011.PDF (13.83 MB)

objavio: Administrator   datum: 1. 6. 2011.

Ovaj mjesec: 2016

« Srpanj 2024 »