36. Škola stvaralaštva "Novigradsko proljeće 2011."

Škola dječjeg stvaralaštva Novigradsko proljeće je jedinstvena škola stvaralaštva darovite djece na jezično-umjetničkom području. Nastala je radi poticanja darovitih učenika za izražavanjem riječju, gestom, slikom, zvukom i pokretom u uvjetima mentorske nastave radioničkoga tipa. Od 2010. škola ulazi u sustav natjecanja i smotri koje provodi Agencija za odgoj i obrazovanje.

Osnovni cilj Škole jest da učenici, a naročito učitelji-hospitanti prihvate drukčiji, suvremeniji način rada te da ga prenesu u svoje školske sredine.

Radionice se nalaze u OŠ Rivarela koja je domaćin Škole stvaralaštva. Radi se dvokratno, od 9 - 13 i od 16 – 19 sati. Svakodnevno se u večernjim satima organiziraju i popratna događanja poput likovnih izložbi, predstavljanja knjiga, koncerata i sl., ali i manje formalni sadržaji – disko večeri, karaoke, pidžama partiji...

Sudionici škole smješteni su u hotelu Laguna u blizini OŠ Rivarela do koje se dolazi šetnjom uz more.

Za svaku Školu stvaralaštva određuje se zajednička tema koja se suradnjom svih radionica razrađuje i konkretizira unutar svakog spomenutog izričaja. Ove godine zajednička tema bila je vatra.

Ozračje u radionicama je vrlo pozitivno, odiše kreativnošću i lakoćom komunikacije među svim sudionicima. Kroz smijeh i igru te stalnu aktualizaciju sadržaja učenici se oslobađaju za vlastito stvaralačko izražavanje i posvećuju se stvaranju. I u kratkim stankama sudionici se međusobno druže, razmjenjuju iskustva, dorađuju uratke i obilaze ostale radionice u školi stvaralaštva.

Na ovogodišnjem  Novigradskom proljeću sudjelovalo je šest učenica OŠ Čavle: Nikol Marelja (zbor), Antonia Trahlić (plesna radionica), Katja Andrić (radijska radionica), Roma Đurić (slikarsko-scenografska radionica) , Klara Sobotinčić (Internetske novine) i Sara Grgurić (scenska) te moja malenkost (literarna radionica). Više o prekrasnom tjednu kojeg smo provele u Školi stvaralaštva potražite na http://novigrad.skroz.in/.

Katarina Badurina, prof. hrvatskoga jezika

objavio: Administrator   datum: 18. 5. 2011.

Ovaj mjesec: 2016

« Srpanj 2024 »