NAGRAĐENI UČENICI - PISMA SVETOM NIKOLI

1. a

Dragi Sveti Nikola, jako želim velikog plišanog medu. Sveti Nikola, volim te. Ove godine sam bila dobra.
Uma Smolčić

Dragi Sveti Nikola, htjela bih da mi doneseš uokvirenu sliku na kojoj piše: Mama, volim te!
Leana Perkić

1. b

Dragi Sveti Nikola,

Mislim da sam bila jako dobra ove godine . Želim da mi doneseš jednu Top Model bilježnicu i čokoladu. I želim da svima doneseš dobru volju.
Tvoja Eva Demojzes

Dragi Sveti Nikola, pišem ti jer imam želju. Cijelu godinu trudila sam se biti dobra i poslušna. Voljela bih da mi doneseš nešto lijepo. Molim te da ne zaboraviš moje prijatelje jer želim da sva djeca budu sretna.
Voli te Laura Lukić

1. c

Sveti Niko, stižeš li ti? Sveti Niko, dobri smo ti mi! Čizmica kraj prozora spremna je već, u nju ćeš poklone spremiti kad mi idemo leć.
Nika Domijanić

Dragi Sveti Nikola, jako te puno volim. Trudio sam se biti dobar. Želim da mi doneseš skviši, ali najviše želim da ne zaboraviš na siromašnu djecu i da njima doneseš puno poklona.
Gabriel Marić

2. b

Dragi Sveti Nikola, pišem ti ovo pismo s puno ljubavi. Bila sam dobra cijelu ovu godinu. Slušala sam tatu i mamu, redovito radim zadaću. Dobro, još uvijek loše čitam ali obećajem ti da ću to čitanje popraviti. Ja želim da sva djeca koja nemaju, dobiju roditelje, a ja želim bilo koju igračku i neki slatkišić.
Puno te voli tvoja Nikolina Pristav

Dragi Sveti Nikola, možeš li mi, molim te, darovati adventski kalendar? Molim te i igračkicu za curice kako bih se mogla igrati s prijateljicama. Ja sam ove godine bila jako dobra u školi i doma. Čula sam da voliš usrećiti djecu poklonima. Molim te, donesi poklone i onima koji nemaju čizmice, kako bi bili sretni.
Voli te tvoja Sara Keser

2. c
Dragi Sveti Nikola, ja sam Amelie! Oprosti, puno brišem jer prvi put pismo ti pišem. Dobra i poslušna sam bila. Na prozoru crne čizme stoje i čekaju darove tvoje. Squishmallows želja je moja. Jedva čekam da dođeš, a Krampus nek prespava do iduće godine.
Voli te Amelie Mavrinac

3. a
Dragi Sveti Nikola, želim da mi doneseš bombone. Ima puno djece pa zato ne tražim od tebe neke velike poklone. Bit ću zadovoljna i sa sitnicom, bitno da si me se sjetio.
Voli te tvoja Mia Čotra

Dragi Sveti Mikula, dobra san i poslušna i brata čuvan. Dobro, ki put se i posvadin! Pišen zadaće i naslišan učiteljice. A ja jedino želin od tebe da mi sako ljeto dojdeš, aš ja i druga dica se tebi najviše veselimo!
Leonarda Dražić

3. b
Ove noći čizmice se lašte i stavljaju na prozore s puno mašte. Djeca čekaju poklone svoje i sate do jutra nestrpljivo broje. A ja, ove godine dobar sam bio i šibu nisam zaslužio. I zato Sveti Nikola znaj, puno te volim i samo te jedno molim: donesi nam puno zdravlja i sreće iz tvoje velike vreće. Poneki poklon u čizmice stavi i dječja lica osmijehom ozari.
Marko Božić

3. c

Dragi Sveti Nikola, zovem se Jakov Čargonja. Ja sam pomogao mami isprazniti perilicu i usisat cijelu kuću. Osjećam se jako veselo i želim jako puno ljubavi i da zabijem gol na utakmici.
Bio sam malo zločest, ali i puno dobar. Dolazim iz Čavli i živim u Dolčini.

Dragi Sveti Nikola! Bio sam dobar. 12 puta sam čuvao Miu. Mogu li kod svoje čizmice dočekati dalekozor?
Osjećam se najbolje! Voli te tvoj Antonio Čargonja.

3. d

Dragi Sveti Nikola, kako si? Što radiš svaki dan? Pomaži drugima, molim te. Napravi da ne postoji bolest, spasi ljude. Ja bih želio: igračke za mačku i čarape i još neke bombone.
Naučio sam kako se kaže Sveti Nikola na njemačkom jeziku: Nikolaus.
Tvoj Paulo Brandolin

Dragi Sveti Nikola, moje ime je Angela. Nadam se da sam bila dobra ove godine. Moja je želja da dobijem psa. Molim te, Sveti Nikola, ostvari mi želju. Ali, moja najdragocjenija želja je da su svi iz moje obitelji sretni, zdravi i živi.
Angela Pejoska

4. a

Za poklone,
djeca Svetog Nikolu mole,
što sve djeca pišu,
što sve djeca vole?
Čudi se Sveti Niko,
sve neke skupe stvari,
a za ljubav i zdravlje poželio nije nitko.
Samo jedno dijete zamolilo je za jedan bombon!
Kaže sv. Niko: da su bar sva djeca poput njega!
A sva ostala djeca poželjela su svega:
dječaci za nogometne lopte i rukavice mole,
djevojčice kreativne setove i robu vole.
Ali, zapitala sam se: Sveti Niko, što si im donio?!
Ani Radetić

4. b

Dragi Sveti Nikola, kažu svi da si star i da ti korak nije lak, ali uvijek misliš na sve nas.
Torba ti je teška, puna slatkiša, za svakoga po neka sitnica.
Brada ti je duga, u ruci nosiš štap, da si jako star, ja to dobro znam.
Kod kuće te željno iščekujemo svi, zaštitnik si pomoraca pa ti se moj tata veseli jako, a Tara i ja čistimo čizmice brzo i lako.
Ovoga puta samo jednu želju imam – da se veselje i radost širi među svima.
Da smo svi zdravi, sretni i veseli te da svako dijete na licu osmijeh ima!
Voli te tvoja imenjakinja Nika
Nika Mrak

objavio: Antonia Juričić   datum: 14. 12. 2023.