UZ MJESEC HRVATSKOGA JEZIKA

Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje i ove godine organizira niz zanimljivih predavanja povodom Mjeseca hrvatskoga jezika. Predavanja su namijenjena učenicima osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj i inozemstvu. Ovim predavanjima završava ovogodišnji Mjesec hrvatskoga jezika.

U prilogu je popis predavanja koje učenici mogu gledati i slušati zahvaljujući proslijeđenoj poveznici putem Zoom platforme od ponedjeljka 14. ožujka do četvrtka 17. ožujka.

( Preuzeto: http://ihjj.hr/clanak/sat-hrvatskoga-jezika-u-institutu/7574/)

Učenici 5. b imali su priliku slušati prof. Martinu Pavić i njeno predavanje Obrada pridjeva što je i planirano Godišnjim izvedbenim kurikulmom za 5. razred. Nakon ulaska u virtualnu učionicu učenici su mogli slušati zanimljivo predavanje o pridjevima. S obzirom da su već upoznati sa sklonidbom imenica i znaju što su pridjevi, virtualno predavanje mogli su pratiti bez ikakvih poteškoća. Profesorica je na jednostavan način objasnila što su pridjevi, vrste pridjeva, oblike pridjeva te stupnjevanje pridjeva. Nižući primjere, predavačica je učenike postupno upoznavala sa sadržajima koji su važni za razumijevanje pridjeva. Virtualno predavanje trajalo je 45 minuta, tj. jedan školski sat. Nora Rošić, Lana Senkić i Marko Vukušić aktivno su sudjelovali u rješavanju postavljenih zadataka uključivanjem u virtualnu učionicu. Učenici su tijekom predavanja pisali bilješke koje će im poslužiti za daljnje usvajanje jezičnih sadržaja.

Dolores Maršanić, učiteljica hrvatskoga jezika

objavio: Maja Rendić   datum: 16. 3. 2022.

« Svibanj 2024 »