OBOJI SVIJET!

KREATIVNI NATJEČAJ FORUMA ZA SLOBODU ODGOJA

Raspisan je  kreativni natječaj povodom obilježavanja Dana tolerancije u koji se mogu uključiti svi oni koji žele svojom kreativnošću ostale potaknuti na promišljanje o važnosti prihvaćanja različitosti. Tema natječaja i dalje je prihvaćanje i poštivanje različitosti i individualnih razlika (u svakodnevnom životu, u školama i lokalnim zajednicama te u svijetu).

Gdje vi sve primjećujete različitost? Što sve poduzimate kako biste razumjeli različitost? Na koji način doprinosite prihvaćanju i poštivanju različitosti unutar svoje okoline? Koje su različitosti došle do izražaja proteklih mjeseci? Zašto nam je sada posebno važno međusobno razumijevanje i prihvaćanje?

Navedena su samo neka od pitanja koja mogu potaknuti učenike da odgovore svojim radovima.

Kako sudjelovati u ovom kreativnom natječaju?

„Oboji svijet!” u 6 koraka:

1. odabir Oboji svijet koordinatora/ice u školi i formiranje Oboji svijet komisije koju čine učitelji/ce, učenici/e i roditelji

2. izrada kreativnih radova (učenici/e uz mentorstvo učitelja/ica) te dostava radova školskom Oboji svijet koordinatoru/ici natječaja

3. izložba kreativnih radova u školi ili na mrežnoj stranici škole

4. odabir najboljih radova (bira ih školska Oboji svijet komisija)

5. slanje najboljih radova Forumu putem poveznice; mogu se prijaviti do tri najbolja rada prema odabiru školske komisije Oboji svijet najkasnije do 30. listopada 2020.

6. promocija najboljih radova (prema odabiru Forumove komisije) na mrežnim stranicama Foruma za slobodu odgoja.

Natječaj u našoj školi organizira se u svrhu prihvaćanja, poštivanja i razumijevanja različitosti, promoviranja nenasilja, mirnog rješavanja sukoba, izgradnje mira, odgoja za mir i interkulturalizam, poštivanja ljudskih prava te poticanja kritičkog, kreativnog i inovativnog promišljanja učenika i učenica o navedenim temama.

Na natječaj u našoj školi mogu se prijaviti radovi u kategorijama: fotografija, strip, plakat, priča, pjesma, videouradak, školski projekt te ostali načini kreativnog izražavanja.

Tijekom natječaja odabiru se najbolji radovi u pojedinim kategorijama.

Natječaj u školi otvoren je od 14. rujna do 25. listopada 2020.godine. Unutar tog razdoblja radovi trebaju biti izrađeni, zatim predstavljeni na školskoj izložbi (u prostoru škole ili na mrežnoj stranici škole) nakon

čega školska Oboji svijet komisija treba odabrati najbolje radove te najviše 3 najbolja rada poslati Forumu za slobodu odgoja do 30. listopada 2020. prijavom na poveznici Foruma.

Povodom Međunarodnog dana tolerancije 16. studenog Forum će odabrati najbolje od pristiglih radova, nagraditi ih simboličnim nagradama te ih promovirati na svojim mrežnim stranicama.

Sadržaj preuzet sa stranica: http://www.fso.hr/2020/09/14/obojimo-svijet-zajedno-desetu-godinu-zaredom/?fbclid=IwAR3Jsr164JzKXnCjwlUgvyNU2g0NJgSl5E6p1l4oLJ7niC3294-40bEER8M

Dolores Maršanić, učiteljica hrvatskoga jezika

objavio: Maja Rendić   datum: 4. 10. 2020.