24. svibanj 2024.

Učenici 1. – 4. razreda i učenici PŠ Grobnik obilježili su Dan škole obilaskom šetnice Mlikaričin put kako bi se upoznali s životom vrijednih mlikarica, prirodnim i samoniklim biljem svoga kraja, pogledali kapelicu te uživali u pogledu na Rijeku i Kvarnerski zaljev

Dan škole obilježen je i u predmetnoj nastavi prigodnim aktivnostima, radionicama i sportskim natjecanjima. Nakon prigodnih riječi ravnateljice, učenici su odabrali rad u jednoj od ponuđenih radionica koje su vodili njihovi učitelji te sudjelovali u sportskim natjecanjima:

Radionica animacije i medijske kulture / Maršanić, Kukučević

Camera obscura / Maja Rendić, Katarina Badurina Miculinić

Escape room / Marko Fabris, Robert Žagar, Denis Pavin, Martina Štefanac

Blackout poetry na temu superjunaka / Nikolina Bolić Starčević, Ana Barković

Broj PI, matematička radionica / Gordana Majnarić Janeš, Anita Štimac

Mikroskopiranje / Margerita Petrinić, Anja Vasilić

Izrada labela, sapuna i svijeća / Ljerka Linić

Radionica keramike / Monika Kukučević , Mihaela Užar

Radionica kreativnog pisanja na temu superjunaka / Marta Lončarević, Romina Stanković Šubat

Graničar, 5. i 6. razredi (miješana ekipa – djevojčice i dječaci)/ Bojana Kukec, Matea Goršić, Marta Zoretić

Odbojka, 7. i 8. razredi (mjiešana ekipa – djevojčice i dječaci) / Dorian Filipović,  Sara Gruić, Ankica Banduka

Najuspješniji u radionici Escape room bio je 7.c razred, u graničaru 5.a, a u odbojci 8.b razred. Čestitamo!

Nakon rada u radionicama, učenici su na satu razrednika pogledali prezentaciju najznačajnijih uspjeha učenika i aktivnosti tijekom ove školske godine koju je pripremila učiteljica Antonia Juričić, poslušali zanimljivu radijsku emisiju medijske grupe koju vodi učiteljica Dolores Maršanić, pogledali Abecedu emocija mlađe medijske grupe koju vodi učiteljica Ivana Brdar, analizirali rezultate ankete Navike korištenja informacijsko – komunikacijske tehnologije kod učenika OŠ Čavle koju su provele i evaluirale predsjednica Vijeća roditelja Barbara Kalebić Maglica te predstavnica 2.a razreda u Vijeću roditelja, Daniela Blanuša Trošelj.

Na kraju je uslijedila dodjela zahvalnica najuspješnijim učenicima i njihovim učiteljima mentorima na natjecanjima, susretima i smotrama županijske i državne razine. Ravnateljica se je obratila učenicima i učiteljima mentorima uputivši im riječi zahvale, a svečanom ugođaju svakako su doprinijeli scenski nastupi učenika 3.d razreda Erika Paravića, Katrin Babić i Paole Zaharija pod mentorstvom učiteljice Ane Bobić.

Ravnateljica Tanja Stanković

Uspjehe na natjecanjima možete pogledati ovdje.

Prezentacijski video uspjeha i aktivnosti tijekom školske godine 2023./2024. možete pogledati ovdje.

Mapu sa svim fotografijama možete pogledati ovdje.

objavio: Antonia Juričić   datum: 23. 5. 2024.

Ovaj mjesec: 2012

« Srpanj 2024 »