VELIKI USPJEH NAŠEG UČENIKA NIKOLE VLAŠIĆA – OD ŠKOLSKE RAZINE NATJECANJA DO HRVATSKE JUNIORSKE INFORMATIČKE REPREZENTACIJE

Uspjesi naših učenika na natjecanjima iz Informatike

Naš učenik Nikola Vlašić, 8.c, ove je školske godine postigao najveći mogući uspjeh u Informatici. Naime, Nikola će biti jedan od četvero članova hrvatske juniorske informatičke reprezentacije učenika osnovnih škola te će predstavljati Republiku Hrvatsku na 8. europskoj juniorskoj informatičkoj olimpijadi - EJOI 2024 koja će se održati od 16. do 22. kolovoza u Moldaviji!

Školska i županijska razina natjecanja iz Informatike

Sve je počelo sa školskom razinom natjecanja iz Informatike, kategorija Algoritmi, gdje je Nikola kao prvi u županiji ostvario pravo sudjelovanja na županijskoj razini natjecanja. Na školskoj razini natjecanja iz Informatike uz Nikolu je sudjelovalo još četvero učenika naše škole i svi su se plasirali na županijsku razinu natjecanja. Na županijskoj razini je Arian Mavrinac, 8.a, u kategoriji Osnove informatike osvojio 9. mjesto, Viktor Kraić, 6.a, u kategoriji Algoritmi osvojio 5. mjesto, Lara Radošević, 6.b, 6. mjesto a Niko Matejčić, 6.b, 8. mjesto. Nikola je osvojio 1. mjesto u kategoriji Algoritmi te se svojim rezultatom izborio za sudjelovanje na državnoj razini natjecanja.

Čestitamo svim našim učenicima na odličnim rezultatima na županijskoj razini natjecanja!

Naši šestaši na županijskom natjecanju

Državna razina natjecanja iz informatike

Državna razina natjecanja održala se u Vodicama od 8. do 12. travnja 2024. godine gdje je uz Nikolu bila i mentorica Maja Rendić. Iako mu je ovo već treće državno natjecanje, Nikola je baš kao učenik 8. razreda ostvario svoj najbolji rezultat. Kako se, osim u školi, za natjecanje pripremao i u Centru tehničke kulture s mentorima Jakovom Tomasićem i Lorisom Rašpolićem, rezultat nije izostao; Nikola je osvojio fantastično 2. mjesto (srebrna medalja) na državnom natjecanju.

Natjecanje u kategoriji Algoritmi

Nikola Vlašić - srebrna medalja, kategorija Algoritmi

Nikola Vlašić s mentoricom Majom Rendić te mentorima iz CTK Jakovom Tomasićem i Lorisom Rašpolićem

Osim Nikole još je desetak učenika Primorsko-goranske županije osvojilo medalje u raznim kategorijama natjecanja te je bilo puno razloga za slavlje. Među učenicima i mentorima naše županije vladala je prijateljska atmosfera te su se svi veselili tuđim uspjesima kao da nisu konkurenti nego članovi istog tima. Čestitke i svim učenicima naše županije na odličnim rezultatima na državnoj razini natjecanja!

Tradicionalno zajedničko druženje učenika i mentora Primorsko-goranske županije

No tu priči nije kraj. Zbog odličnog rezultata na državnoj razini natjecanja Nikola je dobio poziv za sudjelovanje na Juniorskoj hrvatskoj informatičkoj olimpijadi koju organizira Hrvatski savez informatičara i priliku da postane član juniorske reprezentacije.

Natjecanje HONI

Tijekom školske godine naša škola sudjelovala je i na natjecanju HONI, također u organizaciji Hrvatskog saveza informatičara. Nikola je zbog obaveza sudjelovao u samo dva kola no zato je naš učenik Viktor Kraić, 6.a, izborio izvrsno 10. mjesto u kategoriji učenika 6. razreda u Republici Hrvatskoj. Viktoru čestitamo i nadamo se dobrom rezultatu i dogodine!

image.png

Juniorska hrvatska informatička olimpijada i Juniorske izborne pripreme

Juniorska hrvatska informatička olimpijada održala se 27. travnja u Zagrebu. Bilo je pozvano 26 učenika osnovnih škola koji su ostvarili najbolje rezultate u natjecanjima iz programiranja u toj školskoj godini. Uz kategoriju Algoritmi na državnom natjecanju iz Informatike,  učenici se pozivaju i temeljem rezultata natjecanja HONI. Nikola se na olimpijadi plasirao na 4. mjesto i kao jedan od sedmero najuspješnijih izborio pravo sudjelovanja na Juniorskim izbornim pripremama – još jednom natjecanju u organizaciji Hrvatskog saveza informatičara temeljem čijih se rezultata formira reprezentacija. Juniorske izborne pripreme su izrazito zahtjevno dvodnevno natjecanje koje se održalo u Zagrebu 18. i 19. svibnja 2024. godine. Naš Nikola je osvojivši 4. mjesto postao jedan od članova hrvatske juniorske informatičke reprezentacije učenika osnovnih škola, te će uz učenika 7. razreda iz Kraljevice (također polaznik Centra tehničke kulture), učenika 8. razreda iz Zagreba i učenika 8. razreda iz Splita predstavljati našu zemlju na najznačajnijem europskom natjecanju iz programiranja za učenike osnovnih škola.

Rezultati natjecanja

Cijeloj reprezentaciji, a posebno Nikoli, želimo puno sreće na EJOI u Moldaviji!

Maja Rendić, učiteljica informatike

objavio: Maja Rendić   datum: 21. 5. 2024.

Ovaj mjesec: 2012

« Srpanj 2024 »