Škole za Afriku

Projekt Škole za Afriku zajednička je inicijativa UNiCEF-a, Zaklade Nelson Mandela i Hamburškog društva za promoviranje demokracije i međunarodnog prava.  Javnosti je predstavljena 6. prosinca 2004. godine u Cape Townu, kada je Nelson Mandela, dobitnik Nobelove nagrade za mir i bivši predsjednik Južnoafričke Republike, pozvao svijet da se pridruži inicijativi kojom se djeci Afrike želi omogućiti obrazovanje.

Hrvatska se 2008. godine pridružila zajednici od 24 zemlje diljem svijeta čiji građani pomažu djeci Afrike da se školuju i tako iziđu iz začaranog kruga siromaštva i neznanja.

Projektu Škole za Afriku naša škola priključila se već 2009. godine te se raaznim humanitarnim akcijama prikupljaju sredstva za podršku i pomoć djeci Afrike.

Cilj nam je uključiti učenike u važna globalna pitanja i osnažiti ih vizijom da se siromaštvo, bolest i nepravda mogu iskorijeniti te da oni sami mogu i trebaju odigrati aktivnu ulogu. Važno je da se u tim malim, mladim ljudima potakne svijest o njihovoj ulozi u izgradnji boljega i pravednijeg svijeta.

Svake godine u prosincu održava se humanitarni koncert i prodajna izložbe prigodnih učeničkih radova. Tijekom cijele školske godine sakupljamo plastišnu ambalažu, a za djecu Afrike ide i dio sredstava od prodaje šiba za Svetog Nikolu i prikupljanja starog papira.

Drago nam je da su naši učenici shvatili kako je svaki doprinos vrijedan te da organizirajući akcije za prikupljanje pomoći, izravno utječu na bolji život svojih vršnjaka u Africi.

« Studeni 2018 »