JELOVNIK (RUČKOVI) ZA SIJEČANJ 2024.

PROGRAM PRODUŽENOG BORAVKA U ŠKOLSKOJ GODINI 2022./2023.

U školskoj godini 2022./2023. program produženog boravka koristi 103 učenika. Od toga je 37 učenika prvih razreda, 36 učenika drugih razreda, 28 učenika trećih razreda te 2 učenika četvrtog razreda.

Učiteljice u produženom boravku:

1. a i b razred – Diana Lokas, mag. prim. educ.

1. c, 2. c i d, 4. b razred – Stela Krstičević, mag. prim. educ.

2. a i b, 4. b razred - Ivana Brdar, dipl. učiteljica

3. a, b, c razred – Mirna Martišković, mag. prim. educ.

Osim pisanja domaće zadaće i vježbanja, učenici sudjeluju u raznim likovnim i literarnim natječajima, u eTwinning projektima, projektima škole te obilježavanju mnogobrojnih prigodnih dana.

Učenici produženog boravka 2.r. vam žele sretan Uskrs i vesele praznike!

Video pogledajte klikom na sliku ispod.

OBILJEŽAVANJE DANA SJEĆANJA NA ŽRTVU VUKOVARA I ŠKABRNJE

U PRODUŽENOME BORAVKU

učiteljice Mirna i Ivana

DANI JABUKA U PRODUŽENOM BORAVKU

Učenici produženog boravka (1. – 3. razred) sa svojim su se učiteljicama uključili u E-Twinning projekt: Dani jabuka, dani zdrave hrane 2.

Projekt smo provodili od 17.10. do 24.10.

Za vrijeme trajanja projekta obuhvatili smo različite aktivnosti, a neke od njih su degustacija jabuka (prepoznavanje različitih sorti jabuka), prepoznavanje važnosti jabuka za zdravlje čovjeka te izrada likovnih radova na temu jabuka.

Osim navedenih aktivnosti učiteljice su jabuke integrirale i u nastavno gradivo pa su učenici imali priliku rješavati listiće uz pomoću kojih su brojali jabuke, pisali pjesme o jabukama i učili dijelove jabuka.

U navedenim aktivnostima uživali su i učenici i učiteljice što potvrđuju sljedeće fotografije:

Učenici 1.r produženog boravka

Likovni radovi učenika 1.razreda produženog boravka

Učenici 2.razreda produženog boravka

Učenici 3.razreda produženog boravka

Likovni radovi učenika 3.razreda produženog boravka

TJEDAN ŠKOLSKOG DORUČKA U PRODUŽENOM BORAVKU

Tjedan školskog doručka pokrenut je u sklopu projekta Živjeti zdravo, pod stručnim vodstvom prof. dr. sc. Sanje Musić Milanović, s ciljem podizanja svjesnosti o važnosti nutritivno bogatog doručka za svako školsko dijete. Doručak je za školarce najvažniji obrok u danu, a škole su mjesto gdje se svaki dan poslužuju tisuće doručaka. Povodom toga se od 2020. godine svakog listopada, uoči Svjetskog dana hrane, obilježava nacionalni Tjedan školskog doručka. Učenici produženoga boravka naše škole su se također uključili u projekt Živjeti zdravo te su svojim mnogobrojnim aktivnostima obilježili Tjedan zdravog doručka.

Učenici 1.a i 1.b razreda s učiteljicom Dianom obilježili su Tjedan zdravog doručka s ciljem podizanja svjesnosti o važnosti zdravog doručka. Učenici su crtali nutritivno bogate namirnice i izrađivali svoj zdravi doručak na plakatu.

Učenici 1.c razreda su s učiteljicom Stelom razgovarali o zdravoj prehrani i važnosti zdravog doručka za zdravlje ljudi. Interaktivni plakat je zamišljen kao poticaj učenicima da odabiru zdrave namirnice koje će pripomoći zdravom razvoju i odrastanju.

Više pogledajte u sljedećem videu.

Video - Tjedan zdravog doručka u produženom boravku

2. razredi su napravili interaktivnu piramidu zdrave prehrane te se uvijek mogu okušati u igri  slaganja namirnica na pravo mjesto u piramidi.

Ako želite isprobati neki od naših zdravih recepata, zavirite u našu Zdravu kuharicu! https://read.bookcreator.com/2iRBHdjYyVMnpGvjMazkZbGE3dL2/
oXn3wGCHSAedAsCn5HGFmQ

Učenici 3. razreda razgovarali su s učiteljicom Mirnom o raznim zdravim jelima koja se mogu pripremiti za doručak. Kako ne vole svi jesti sve namirnice, promišljali su o kreativnom dekoriranju jela kojim bi potaknuli svu djecu da probaju njihov zdrav doručak. Svoje maštovite ideje su nacrtali, pritom pazeći da su svi sastojci na tanjuru jestivi.

Nakon likovnih radova, učenici su pisali pjesme o zdravom doručku koje su izložili na plakatu.

učiteljice produženog boravka

SVJETSKI DAN ZAŠTITE ŽIVOTINJA 4.10.

Svjetski dan životinja upozorava nas na položaj ugroženih životinja i važnost njihove zaštite. Cilj Svjetskoga dana životinja jest poboljšanje odnosa prema životinjskim vrstama širom svijeta i pružanje podrške pojedincima, grupama i organizacijama koje se brinu o životinjama.

Učenici produženog boravka sa svojim su učiteljicama razgovarali o važnosti i načinima očuvanja zaštićenih životinjskih vrsta.

Osim izrade likovnih radova, proučavali smo enciklopedije i gledali dokumentarne filmove o životinjama.

Učenici 3. razreda slikali su portret svoje najdraže životinje.

Učenici 2. c  i d. razreda svoje su omiljene životinje izrađivali uz pomoć origami tehnike.

učiteljice Mirna i Stela

« Siječanj 2018 »