KAD SE SPOJE RUČNICI I MAŠTA – MOGUĆE JE SVAŠTA

25. SVIBNJA - DAN RUČNIKA

Obožavatelji pisca Douglasa Adamsa svake godine 25. svibnja slave Dan ručnika izražavajući tako počast autoru kultnog znanstvenofantastičnog romana Vodič kroz Galaksiju za autostopere. Dan ručnika je prvi put održan 2001. godine, dva tjedna poslije Adamsove smrti 11. svibnja 2001.

Haiku o ručniku, ručnikomet, ručnikanje, ručnikacija, ručnikotvorine, pantoručnikmima, ručnikskok u vis i u dalj i ručnikarenje samo su neke od brojnih aktivnosti kojima su učenici 8. a i 8. b odjeljenja proslavili Dan ručnika. Naime, obožavatelji pisca Douglasa Adamsa svake godine 25. svibnja slave Dan ručnika izražavajući tako počast autoru kultnog znanstvenofantastičnog romana Vodič kroz Galaksiju za autostopere. I mi smo na taj dan donijeli u školu ručnike kako bismo odali priznanje knjizi i autoru (kao što je to prikazano u spomenutom Adamsovu romanu čiji smo ulomak čitali u studenome te se dogovorili da ćemo u svibnju organizirati ovu nesvakidašnju proslavu). Budući da srijedom imamo dvosat, prvi sat održali smo radionice u učionici. Oblikovali smo ručnike kao razne životinje i biljke te pogledali i komentirali kratki animirani film Ručnici (Towels, 2017.) koji govori o tome kako se teritorij može okupirati na brojne načine, ne samo postavljanjem granica i podizanjem zidova, već i pomoću ručnika na plaži. Također smo izvodili vježbe za istezanje koristeći ručnik kao rekvizit. Drugi sat smo proveli na otvorenom nadmećući se u raznim igrama. O uspjehu ove naše neobične proslave svjedoče priložene fotografije. Sretan vam svima Dan ručnika!

Katarina Badurina Miculinić, učiteljica hrvatskoga jezika

Za slike kliknite na ::opširnije::.

objavio: Maja Rendić   datum: 27. 5. 2022.