OŠ ČAVLE BRONČANA NA DRŽAVNOM SUDOKU NATJECANJU U VODICAMA

Hrvatska Mensa, uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje, organizirala je  Natjecanje u rješavanju Sudoku zadataka za učenike osnovnih i srednjih škola. Na natjecanje se prijavilo 5 678 učenika iz više od 200 škola iz cijele Hrvatske, koji su se borili za odlazak na državno Sudoku natjecanje.

Prva razina, školsko natjecanje, održana je  u ponedjeljak, 25. listopada 2021. Našu školu predstavljalo je 23 učenika. Druga razina, regionalnog Sudoku natjecanja, održana je 13.studenoga 2021. na koju su bili pozvani:

• Juraj Stanić, 6.a
  • Ivano Doričić, 6.c
  • Nikola Vlašić, 6.c
  • Katarina Knežević, 8.b
  • Jakov Deban, 8.b
  • Dominik Ivanušić, 8.c

Natjecanje se bodovalo pojedinačno i ekipno. Ekipu neke škole čine četiri njena najbolja natjecatelja nakon pojedinačnog školskog natjecanja. Svaki pojedinačno riješeni zadatak zbraja se za ekipu. Zadnji ekipni zadatak rješavaju svi članovi iste ekipe zajedno.

Na treću razinu natjecanja, državno Sudoku natjecanje pozvan je pojedinačno Jakov Deban te ekipa koju čine Ivano Doričić i Nikola Vlašić, učenici  6.c razreda, Jakov Deban, 8.b i Dominik Ivanušić, 8.c.

Državno Sudoku natjecanje  održano je 3. i 4. prosinca 2021. u Vodicama, u hotelu Olympia. Učenike su za natjecanje pripremale njihove učiteljice matematike, Ljerka Linić i Anita Štimac, koje su im bile  pratnja na državnoj razini natjecanja.

Prisustvovanje na takvom natjecanju je samo po sebi prekrasna nagrada. Vrijeme je bilo lijepo, hladno, ali sunčano pa je trebalo iskoristiti priliku i  prošetati Vodicama.

Nakon smještanja u hotel, vježbe i brojnih riješenih zadataka trebalo se malo relaksirati i zabaviti.

U subotu ujutro, od 9:00 do 11:45 trajalo je natjecanje za kadete gdje je sudjelovala i naša ekipa.

Ekipa OŠ Čavle osvojila je odlično 3. mjesto.

Druženje s ljudima sličnih interesa, dobrom i pametnom djecom je nešto kao dragulj u kruni našeg posla.

Učiteljice Ljerka Linić i Anita Štimac

objavio: Anita Štimac   datum: 6. 12. 2021.