GENERACIJA OSMAŠA 2020./2021.

O još jednoj generaciji OŠ Čavle

Ispraćena je još jedna generacija osmaša koja je, bez obzira na sve okolnosti i poteškoće, uspješno dočekala kraj godine i zaokružila svoje osnovnoškolsko školovanje. Na svečanoj podjeli svjedodžbi koja se održala 5. srpnja 2021. u 18 sati u dvorištu škole okupili su se roditelji, razrednice ( 8.a – Gordana Majnarić- Janeš, 8.b – Dolores Maršanić, 8.c – Gordana Manojlović), članovi razrednih vijeća te osmaši koji su se prigodnim programom oprostili od osnovne škole i učitelja koji su ih uveli u svijet obrazovanja. Program su vrlo spretno i uspješno vodile predstavnice triju osmih razreda ( Nina Tus, 8.a, Natali Butković, 8.b, Eni Žeželić, 8.c) koje su nakon uvodnog dijela u kojem su kazivale stihove školske himne, pozvale ravnateljicu i načelnicu Općine Čavle Ivanu Cvitan Polić koja je uručila nagradu, prema odluci Učiteljskoga vijeća, učenici generacije Natali Butković, 8.b. Ravnateljica Tanja Stanković prozvala je učenike 8.a,b i c razreda te  prigodnim riječima zahvalila učenicima i roditeljima na osam godina druženja, povjerenja i suradnje, naglasivši da škola ima čast izvesti još jednu odličnu generaciju osmaša, generaciju spremnu za izazove koji ih čekaju u budućnosti.Uslijedila je dodjela nagrada učenicima koji su to zaslužili odličnim uspjehom i uzornim vladanjem tijekom osam godina školovanja. Knjigu su dobili:

1. Ređep Ademaj, Valerio Burić, Dora Sudan, Ivano Svetić, Nina Tus, Luka Žeželić iz 8.a
  2. Natali Butković, Elena Mahne, Sara Lisac, Martina Grbeša, Marija Mišković, Tin Karanfilovski iz 8.b
  3. Ivano Mijić, Matea Ostojić, Erik Vorkapić, Filip Zelić,  Eni Žeželić iz 8.c.

Eni Žeželić, učenica 8.c, istaknula je da u životu svakoga učenika važno mjesto zauzima osnovna škola.  Da bi odrastanje bilo sretno, usvajanje znanja lako i zanimljivo, zaslužni su i učitelji koji su, bez obzira na probleme i nestašluke, uvijek bili uz svoje učenike. Iako je dosta vremena provedeno u virtualnom okruženju zaključila je da su učitelji uvijek, bez obzira na model nastave, pružali veliku podršku te su zajedničkim naporima uspješno svladali prvu stepenicu na putu njihova obrazovanja. Natali Butković, 8.b, pročitala je misao Henryja Adamsa „ Učitelj utječe na vječnost: on nikada ne može znati gdje njegov utjecaj prestaje.“ i zaključila da upravo učitelj igra veliku ulogu u životu svakog mladog čovjeka. Nina Tus, 8.a, pozvala je predstavnike razreda koji su u znak zahvalnosti napisali pismo za svoje učitelje i roditelje te pripremili mali znak pažnje kako za razrednice tako i za članove razrednih vijeća. Svitak papira, akademska kapica, biljka u teglici, keramička zvjezdica bili su kreativni pokloni koji su učenici izradili za svoje učitelje. Dora Sudan, 8.a,  u ime razreda zahvalila se svim učiteljima i djelatnicima, a posebno razrednici naglasivši kako ih je osvijestila da je škola drugi dom, a razred druga obitelj. Natali Butković, 8.b, i Petra Kruljac, 8.b, u svom su pismu progovorile o lijepim i teškim trenutcima svoga školovanja sjetivši se pri tome i preminulog prijatelja iz razreda. Svoje pismo završile su riječima zahvale onima koji su obogatili njihovo odrastanje i istinski se trudili da ih upute u život. Eni Žeželić, 8.c, istaknula je strpljivost i predanost učitelja, njihovo bezgranično razumijevanje i potporu koju pružaju kako bi ih ojačali i pripremili za nove životne izazove.

U glazbenom dijelu programa sudjelovao je Ivano Svetić, 8.a, koji je na svome klarinetu izveo Sonatinu Carl Maria von Webera i Čardaš Tomislava Uhlika te Dominik Ivanušić, 7.c, koji je izveo glazbu iz filma Amelie. Osim mladih talentiranih glazbenika nastupila je školska klapa pjesmom Za ribara, a svečanost je završila izvedbom pjesme Hello Josephine! koju su osmaši zajednički otpjevali.

Dolores Maršanić, učiteljica hrvatskoga jezika

Za slike kliknite na ::opširnije::.

Voditeljski trojac

Načelnica Općine Čavle i učenica generacije Natali Butković

8.a, 8.b, 8.c i njihove obitelji

Nagrađeni učenici osmih razreda sa svojim bivšim i sadašnjim razrednicama, ravnateljicom OŠ Čavle te načelnicom Općine Čavle

Glazbeni nastupi

objavio: Maja Rendić   datum: 11. 7. 2021.

« Ožujak 2024 »