OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA I UČENICIMA 1. - 4. RAZREDA

PREPORUKE HZJZ-o I UPUTE  MZO-a ZA NASTAVU OD PONEDJELJKA, 25.5.2020.

Poštovani roditelji,

nakon prvoga dijela uputa koje su uključivale vrlo restriktivne mjere uključivanja učenika u razrednu nastavu, HZJZ-o objavio je nove Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 vezano za rad predškolskih ustanova i razrednu nastavu od 1. do 4. razreda te posebne razredne odjele i rad s djecom s teškoćama koje imaju pomoćnika u nastavi (u daljnjem tekstu Upute HZJZ-a). Upute HZJZ-a su dostupne na poveznici

a Preporuke MZO-a za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za ocjenjivanje na poveznici

Upute HZJZ-o posebno naglašavaju: Rad u predškolskim ustanovama i školama u sadašnjim epidemiološkim uvjetima, uz poštivanje ovih Uputa, smatra se jednako sigurnim za djecu i zaposlenike kao i rad od kuće odnosno ostanak kod kuće, te se omogućuje uključivanje sve djece u vrtiće i škole.

Pritom škole trebaju organizirati rad u skladu s novim propisanim uvjetima:

1. Preporučeno je poštivanje fizičke udaljenosti od 1,5 metra, iz čega proizlazi da u prosječnoj učionici može biti od 15 do 20 učenika.

2. Ako je više učenika u razrednom odjelu, rad se organizira u većoj prostoriji (ili dijeli razredni odjel u dvije grupe).

3. Roditelji ne potpisuju izjave i šalju djecu u školu bez obzira na svoj radni status.

4. Djeca mogu samostalno dolaziti u školu ili organiziranim prijevozom.

5. U razrednoj nastavi izvode se svi nastavni predmetni. Nastava Tjelesne i zdravstvene kulture i dalje se izvodi samo na otvorenom prostoru.

6. Škole su otvorene za sve učenike razredne nastave od ponedjeljka, 25. svibnja, ali je sada moguće da se učenici uključe u grupe i naknadno.

7. Roditelji / pratnja učenika ne ulaze u prostore škole već se komunikacija odvija putem e-maila ili telefona. U slučaju hitnoće, obratiti se dežurnom osoblju na ulazu.

Dakle, od ponedjeljka, 25. svibnja 2020., svi roditelji mogu poslati učenike razredne nastave u školu. Oni roditelji koji još uvijek imaju objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju, kao i do sada, osigurati uvjete kod kuće za nastavu na daljinu i biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima.

Nastava će se za sve učenike 1. - 4. razreda odvijati u jutarnjoj smjeni, prema uobičajenom rasporedu. Eventualne promjene u rasporedu sati bit će vam na vrijeme dostavljene i objavljene na mrežnim stranama škole.

Kako bi pravodobno i u skladu s uputama organizirali prihvat učenika i nastavu te vam dali pravodobne informacije, molimo da se do danas navečer, 21.5.2020., do 20.00 sati, izjasnite razrednicama po slijedećim točkama:

Moje dijete _________________ (ime i prezime djeteta), ______ (razred) će:

• od ponedjeljka, 25.5.2020., pohađati nastavu u školi.

DA         NE

• od utorka, 26.5.2020. primati marendu u školi:

DA         NE

• vaše dijete ići u produženi boravak (za ručak javiti učiteljicama u produženom boravku u ponedjeljak ujutro) u kojem je zbrinuto prije i poslije nastave (od 7.00 do 17.00 sati):

​​DA        NE

Obavezno donijeti u školu papuče/tenisice koje će ostati u školi (za djecu čiji su roditelji uzeli papuče/tenisice).

Unaprijed zahvaljujemo na razumijevanju zbog kratkog roka za izjašnjavanje. Nakon što dobijemo povratnu informaciju o broju učenika koji će od ponedjeljka, 25.5.2020., pohađati nastavu u školi, roditelje ćemo detaljnije obavijestiti o organizaciji i načinu izvođenja nastave putem komunikacijskog kanala s razrednicom, a isto će biti objavljeno i na mrežnim stranama škole.

Dobro nam došli!

S poštovanjem

Ravnateljica Tanja Stanković

objavio: Maja Rendić   datum: 21. 5. 2020.

« Ožujak 2024 »