DVOTJEDNA OBUSTAVA RADA U VRTIĆIMA, OSNOVNIM I SREDNJIM ŠKOLAMA TE FAKULTETIMA POČEVŠI OD PONEDJELJKA, 16. OŽUJKA 2020.

Premijer Andrej Plenković objavio je da će svi vrtići, osnovne i srednje škole te fakulteti prestati s radom na dva tjedna, počevši od ponedjeljka. Roditelji koji nemaju mogućnosti zbrinjavanja djece, moći će ih dovesti u školu, ali neće biti klasične nastave.

Premijer  Plenković je nakon sastanka s Nacionalnim stožerom najavio zatvaranje vrtića, škola i fakulteta u cijeloj zemlji na dva tjedna iako je, kako je rekao, manje od 2,5 posto ukupno zaraženih u svijetu mlađe od 20 godina. „ No, s obzirom da je školski sustav posebno bitan, od ponedjeljka ćemo stati s nastavom na razdoblje od dva tjedna i u osnovnim i u srednjim školama te na fakultetima'', rekao je Plenković.  Roditelji koji nemaju mogućnosti zbrinjavanja djece (1. - 4. razred) , moći će ih dovesti u školu, ali neće biti klasične nastave.    Za više razrede i srednjoškolce radi se na on line nastavi. Nastavnici od ponedjeljka i dalje dolaze u školu.

Cijenjeni roditelji, dragi učenici,

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je smjernice osnovnim i srednjim školama vezano uz organizaciju nastave na daljinu uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije kako bi učenicima i nastavnicima osigurali učenje i poučavanje na daljinu, a s ciljem osiguranja kontinuiteta odgojno obrazovnog procesa.

Za učenike 1. - 4. razreda:

Prema preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja, razrednici će se povezati s roditeljima u virtualnu grupu odgovarajućim komunikacijskim kanalima  (Viber, WhatsApp, Facebook, e-mail, telefon…). Ministarstvo znanosti i obrazovanja je u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu HRT (HRT 3), za učenike 1. - 4. razreda, organiziralo nastavu prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan, u sljedećim terminima:

1. razred:   8. -10.00 sati
  2. razred: 10.00 – 12.30 sati
  3. razred: 13.00 – 16.00 sati
  4. razred: 16.00 – 19.00 sati

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu putem HRT 3 pod nazivom Škola na trećem bit će ponedjeljak, 16. ožujak 2020.

Molimo roditelje 1. - 4. razreda, koji nemaju mogućnosti zbrinjavanja djece te će djeca dolaziti u školu, da isto jave učiteljicama u produženom boravku do petka, 13. ožujka, do 20.00 sati  (telefonski kontakt: 0992501684).

Za učenike 5. - 8. razreda:

Škola će u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., objaviti na svojim mrežnim stranicama popis linkova na pojedine virtualne razrede kako bi svi učenici znali gdje trebaju pristupiti. Virtualnom razredu pristupa se s AAI identitetom prema uputama CARNET-a i MZO-a koje se nalaze na sljedećim stranicama: https://www.carnet.hr/udaljenoucenje/ i https://skolazazivot.hr/e-ucenje/.

Za izvođenje nastave na daljinu i pristup virtualnom razredu, potrebno je da učenik/ica ima kod kuće uređaj (računalo, tablet) i pristup internetu. Svim učenicima 5. i 7. razreda podijeljeni su tableti i SIM kartice.

Učenicima 6. i 8. razreda koji su se izjasnili da kod kuće nemaju uređaj (računalo, tablet) ili pristup Internetu, Škola će dodijeliti tablete i SIM kartice na privremeno korištenje te će roditelji tih učenika doći u ponedjeljak, 16. ožujka, u školu kako bi preuzeli uređaje. O terminu dolaska bit će telefonski obaviješteni.

Za  učenike predmetne nastave osnovnih škola (5. – 8. razred) svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za on line nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sadržaji će uključivati videosnimku predavanja, kao i dodatne radne materijale. Osim ovog osnovnog paketa, predmetni nastavnici će pripremati vlastite sadržaje  ili organizirati suradnju u nsvojim virtualnim razredima. Predmetni nastavnici čiji predmeti nisu pokriveni osnovnim paketom mogu organizirati nastavu u 5., odnosno 6. satu u danu.

Dodatno, Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8.00 do 14.00 sati. Nastava će se održavati od  3 do 5 školskih sati prema rasporedu koji će se objavljivati na stranicama MZO, Škole za život i stranicama CARNET-a te na mrežnim stranama Škole.

ZA SVE UČENIKE ON LINE NASTAVA POČINJE U PONEDJELJAK, 16. OŽUJKA 2020., PREMA RASPOREDU I SMJENAMA KOJE ĆE ODREDITI MINISTARSTVO ZNANOSTI I OBRAZVANJA I OBJAVITI NA MREŽNIM STRANICAMA.

Sve obveze roditelja vezane uz rokove plaćanja Škole u prirodi (četvrti razredi),  Škole stvaralaštva Novigradsko proljeće 2020. te završnih jednodnevnih izleta prestaju vrijediti te molimo roditelje da, ukoliko već nisu, ne vrše plaćanja.

Dostavljamo odgovor putničke agencije Arriva, odabranog organizatora Škole u prirodi:

Vezano za Vaš upit o organizaciji Škole u prirodi želim Vas obavijestiti da smo dogovorili sa svim dobavljačima odgodu plaćanja, te ukoliko prema uputama Ministarstva Školu u prirodi ne bude moguće realizirati ili odgoditi do kraja školske godine, roditeljima koji su do sada vršili plaćanja ćemo  izvršiti povrat njihovih uplata.

Čim Ministarstvo pošalje službeni dopis vezan za školska putovanja po Hrvatskoj službeno ćemo se oglasiti.

Ravnateljica Tanja Stanković

objavio: Maja Rendić   datum: 13. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »