USPJESI NAŠIH UČENIKA

Čakavčići pul Ronjgi 23

Ustanova "Ivan Matetić Ronjgov" sudjeluje u kulturnim programima Primorsko-goranske županije u kojima se posebna pažnja posvećuje čakavskoj riječi. Objavljivanjem natječaja Čakavčići pul Ronjgi sustavno se potiče kulturno stvaralaštvo mladih temeljenog na čakavskom dijalektu.

Svake godine Ustanova "Ivan Matetić Ronjgov" objavljuje natječaj za literarne  radove na čakavskom narječju. Radove procjenjuje stručna komisija te se na temelju njihove prosudbe odabiru najbolji radovi u dvije kategorije, od 1. do 4. razreda osnovne škole te od 5. do 8. razreda.

U zbirku je uvršteno mnoštvo učeničkih literarnih i likovnih radova. Promocija zbirke održana je u kinu Sloboda u Lovranu 27. studenoga 2017. u 17.30 sati. Tom prigodom pozvan je nekadašnji učenik naše škole, Franko Žeželić koji je osvojio 2. nagradu za svoj literarni rad Ča j važno za dobar izgled?

Rad nagrađenoga učenika i literarni radovi ostalih učenika tiskani su u navedenoj zbirci. Objavljene radove u zbirci napisali su: Nina Maršanić, Klara Brdar, Borna Hlača Gruevski, Katja Rački, Nina Tus, Adrien Ban, Alex Mavrinac, Tara Laban, Fabijan Perušić, Katja Fućak, Emanuel Maršanić, Anton Miculinić, Ema Maršanić, Gašpar Mavrinac, Luka Žeželić, Dorijan Brdar, Ređep Ademaj.

Dolores Maršanić, učiteljica hrvatskoga jezika

objavio: Anita Štimac   datum: 29. 11. 2017.

« Ožujak 2024 »