POLAGANJE KAMENA TEMELJCA

Polaganjem temeljnog kamena, u ponedjeljak, 3. srpnja, započela je realizacija dogradnje novog krila Matične zgrade Osnovne škole Čavle čime će škola dobiti osam novih učionica, pripadajuće sanitarne čvorove i kabinete za učitelje te sigurnosno stubište i dizalo za osobe smanjene pokretljivosti. Predviđeno je i uređenje okoliša, kolno - pješačkih i hortikulturalnih površina. Ovaj projekt ravnopravno financiraju Osnivač Škole, Primorsko - goranska županija i Općina Čavle.

„… Naša će utvrda igre, prijateljstva i znanja biti još veća i ljepša, primjerenija potrebama i željama učenika. Povećanje prostornih kapaciteta škole riješit će problematiku nedostatka prostora za izvođenje raznih aktivnosti i dodatnih oblika odgojno -obrazovnog rada s učenicima  te će omogućiti većini razrednih odjela Matične škole jednosmjenski rad što će biti dodatna motivacija za učenje i rad, ali i značajan doprinos kvalitetnijoj organizaciji slobodnog vremena učenika i vremena koje provode sa svojim obiteljima…“

Ravnateljica Tanja Stanković

Svečanom polaganju kamena temeljca nazočili su zamjenica župana Marina Medarić, načelnica Općine Čavle, Ivana Cvitan Polić, predstavnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Pavo Šašlina,  pročelnik Ureda županije Goran Petrc, pročelnica županijskog upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Edita Stilin, predstavnici tvrtki izvođača radova, projektanata i nadzora, predstavnici medija, učenici, djelatnici, roditelji…

Nakon izvrsnog nastupa Antonele Doko i Matea Žmaka, voditelji programa, Anja Juretić, 5.a i Bruno Baćac, 5.b, odradili su svoj dio zadatka vrlo profesionalno, a svojim su nastupom oduševili Dora Čargonja, 2.c, Tonka Marušić, 3.c te školska klapa s Leonardom Bernobić i Ivanom Njegovanom, 7.a razred na čelu.

Vremensku kapsulu s porukama i radovima svih razrednih odjela položili su učenici 4.a razreda, Nina Tus i Valerio Burić, a prve lopate betona za temelje novog krila škole bacile su zamjenica župana Marina Medarić i načelnica Općine Čavle, Ivana Cvitan Polić.

objavio: Anita Štimac   datum: 10. 7. 2017.