LiDraNo 2017.

Državna smotra literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola RH-e

LiDraNo 2017.

Primošten, 20. - 22. 3. 2017.

Zahvaljujući odličnom scenskom nastupu i radu s mentoricom Lidijom Molnar Čargonja, učenica 2.c razreda, Dora Čargonja predstavljala je svoju županiju na državnoj razini Smotre literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola RH-e, LiDraNo 2017. koja je održana u Primoštenu, od 20. – 22. ožujka.

Nije se bilo teško rano ustati, jer neki od uzbuđenja nisu ni spavali. Već se u autobusu osjetilo veliko uzbuđenje i nestrpljivost s obzirom na dalek put. Po dolasku u hotel, odmah je zavladalo oduševljenje pogledom iz sobe na predivno more obasjano suncem. No, mjesta odmoru bilo je tek nakon probe. Uslijedio je razgled mjesta i večera te nastup prve skupine sudionika.

Sljedećeg su dana od rana jutra počeli nastupi, a kako su sklopljena nova prijateljstva, još je bilo veće zadovoljstvo bodriti i uživati. Dora je svoj nastup imala u poslijepodnevnom terminu. Kao prava glumica, Dora je nastupila vrlo samouvjereno te je zaslužila veliki aplauz, ali i primila čestitke nekolicine prisutnih. Naravno da je to izazvalo još veću uzbuđenost. Kako bi ipak od uzbuđenja mogla zaspati te kako bismo sa sobom ponijeli što više uspomena, kratko smo prošetale mjestom zajedno s novim prijateljima. Neki nisu mogli odolijeti te su smočili noge. Nakon ispunjenog dana, san i odmor bili su prijeko potrebni za posljednji, ne manje važan dan.

Odmah nakon doručka uslijedio je okrugli stol gdje se razgovaralo o pojedinačnom nastupu. Posebno oduševljenje izazvala je pojava poznate glumice Barbare Rocco koja je zajedno s ostalim članovima davala pozitivne komentare, ali i poneke savjete za daljnji rad.

Svi sudionici Smotre dobili su priznanje i Zbornik literarnih i novinarskih radova učenika osnovnih i srednjih škola. Na svečanom smo se zatvaranju imali priliku prisjetiti nekoliko literarnih i scenskih radova, čuti novinarske i radijske emisije te pogledati školske listove. Nakon ručka krenuli smo kući puni dojmova, novih iskustava, ali i novih prijateljstava.

Dora Čargonja, 2.c i Ana Barak, učiteljica RN-e i pratitelj učenice

objavio: Anita Štimac   datum: 26. 3. 2017.