PROJEKT (ZA)VOLI KAZALIŠTE

Pod pokroviteljstvom Primorsko-goranske županije HNK Ivana pl. Zajca Rijeka, 3. ožujka 2017. godine

Edukacijski koncert dirigenta Igora Vlajnića – Mladi za mlade, za učenike 3.abc

Za najmlađu publiku, Opera HNK Ivana pl. Zajca osmislila je nov i poučan program u suradnji s Glazbenom školom Ivana Matetića Ronjgova  i zainteresirala ih za svijet klasične glazbe koju kad upoznaš i razumiješ, nije dosadna, već je zavoliš.

Evo što su učenici 3. c  napisali nakon edukativnog koncerta:

Kazalište

Kazalište je predivno mjesto,

tamo ljudi odlaze često.

Sviraju harfe, violine , klaviri

i od ljudi se očekuju fini maniri.

Na pozornici operne arije pjevaju

I razne kostime odijevaju.

U publici se ljudi smiju i plaču

Gledajući izvedbu dužu ili kraću.

Nora Sečen

Bili smo u kazalištu na Edukativnom koncertu – Mladi za mlade. Nastupili su učenici Glazbene škole Ivana Matetića Ronjgova sa svojim instrumentima : violinama, flautama ( alt flauta , flauta i piccolo ), harmonikama, kvartet, ženski glas, klavirski duo koji je izveo skladbu četveroručno. Bilo je odlično. Čula sam puno raznih zvukova i tonova te naučila više o različitim instrumentima. Najviše mi se svidio kvartet.

Nora Sečen

Meni je to bio najbolji koncert na kojem sam ikada bio. Mladi glazbenici su svirali na raznim instrumentima : violinama, flautama, harmonikama, klaviru i harfi. Najviše mi se dopala harmonika jer su harmonikaši svirali brzo, a ja jako volim brze skladbe i pjesme.

Juraj Klobučar

Kad smo se udobno smjestili izašao je dirigent Igor Vlajnić. Na programu su bile razne točke: violine, flaute, harmonike, kvartet ( klavir, saksofon, flauta i ritam-sekcija ), ženski glas, klavirski duo i harfa. Najbolji su mi bili dečki s harmonikama i violine. Jedva čekam sljedeći susret s kazalištem.

Niko Mohorić

Bila sam jako uzbuđena zbog koncerta. Mislila sam da će biti dosadno, ali sam bila u krivu. Koncert je ispao fora. Bilo mi je jako zanimljivo. Nadam se da su i drugi učenici naše škole uživali u koncertu kao ja.

Natali Linić

Bilo mi je jako lijepo. Svašta smo čuli i doživjeli: harfu, violinu, harmoniku, kvartet, čak i klavirski duo. Najviše su mi se svidjele skladbe za harfu i violine. Opet smo sjedili u ložama. Cijeli koncert je vodio dirigent Igor Vlajnić.

Rita Rančev

Bilo mi je jako lijepo na koncertu. Svidjelo mi se što sam upoznao mnoge instrumente na kojima su učenici glazbene škole svirali. Glazba je bila ugodna te sam se uz nju opustio. Najviše mi se svidjela harfa i harmonika.

Dominik Ivanušić

Po reakcijama i pozitivnim dojmovima učenika možemo zaključiti da je projekt (Za)voli kazalište uspio i da je Hrvatsko narodno kazalište Ivana pl. Zajca dobilo pravu publiku koja se educira od malih nogu.

Svakako treba podržati ovu hvalevrijednu akciju u sklopu projekta Rijeka 2020- Luka različitosti.

Đeni Kunsek, učiteljica RN-e

objavio: Anita Štimac   datum: 19. 3. 2017.