ŽUPANIJSKA RAZINA SMOTRE LIDRANO 2017.

17. veljače  2017. u Mramornoj dvorani Guvernerove palače u Rijeci održana je županijska razina smotre LiDraNo

Za Susret je ukupno bilo prijavljeno 216 sudionica i sudionika iz 34 osnovnih i iz 6 srednjih škola s područja Primorsko – goranske županije.

Prosudbeno povjerenstvo odgledalo je čak 52 pojedinačna nastupa osnovnih škola te 24 skupna nastupa, od toga 15 scenskih igara, 4 recitala i 3 lutkarske igre. Donijeti konačnu odluku o tome tko ide dalje, nije bilo nimalo lako ni jednostavno, a tome u prilog govori i podatak da je povjerenstvo rezultate objavilo tek iza šest sati navečer. Budući da je broj odličnih nastupa višestruko premašio broj mjesta koja osiguravaju nastup na državnoj Smotri, povjerenstvo je odlučilo pohvaliti veći broj sudionika, ističući kako je, što se konkurencije tiče, ovo bio jedan od najkvalitetnijih LiDraNa dosad.

Naša škola itekako može biti zadovoljna postignutim uspjehom.

U kategoriji scenskog izraza (pojedinačni nastup) mjesto na državnoj razini LiDraNa svojim izvrsnim nastupom izborila je Dora Čargonja, učenica 2.c razreda kazujući  tekst Nemoj ovo, nemoj ono,  pod mentorstvom učiteljice Lidije Molnar Čargonja.

U istoj kategoriji učenik Bruno Baćac iz 5.b razreda, pohvaljen je od strane stručnog povjerenstva za interpretaciju teksta Ticalo, strašni vuk, pod mentorstvom učiteljice Romine Stanković Šubat.

Dora, Nemoj ovo, nemoj ono        Bruno, Ticalo, strašni vuk

U scenskom izrazu nastupile su i:

• Ema Vlašić, učenica 5.c, Televizija, mentorica Romina Stanković Šubat te
  • Lara Mohorić, učenica 7.b, Snobovski šik, mentorica Katarina Badurina Miculinić.

Ema, Televizija                        Lara, Snobovski šik

U kategoriji školskih listova za državnu razinu Smotre predložen je i list naše škole Malin koji je uredila Maja Marušić, učenica 8.b razreda, pod mentorstvom učiteljice Dolores Maršanić.

U kategoriji radijskih emisija za državnu razinu Smotre predložena je radioigra Konzerve koju izvode Nina Jugović i Matea Matković, učenice 6.c razreda koje je pripremila učiteljica Katarina Badurina Miculinić.

U Guvernerovoj palači

Čestitamo svim učenicima i njihovim mentorima sa željom da se na ovogodišnjoj državnoj razini Smotre, koja će biti održana u Šibeniku od 20. do 23. ožujka , predstave u što boljem svjetlu.

Romina Stanković Šubat, učiteljica hrvatskoga jezika

objavio: Anita Štimac   datum: 14. 3. 2017.