MALI PRIRODNJACI PRVI PUTA U ASTRONOMSKOM CENTrU RIJEKA

U planetariju su  prisustvovali prezentaciji za najmlađe. Evo nekih njihovih komentara:

Lucija Tičić, 1.c

U planetariju mi je bilo jako lijepo. Vidjela sam Mjesec koji je bio  od kamenja i od rupa. Vidjela sam planete i  Sunce kao vatra. Vidjela sam zvijezde koje mogu biti  lav i medvjed. Najviše mi se svidjelo kad smo sletjeli na Mjesec.

Leon Radmanović, 1.c

Meni je bilo super!

Što se  vrti oko Sunca?  Oko Sunca se vrte: Zemlja, Mars, Venera, Saturn, Jupiter, Pluton.  Naša zvijezda je Zemlja.  Zvijezda ima bezbroj.

Virna Begić, 1.c

Bilo mi je lijepo, uživala sam! Gledali smo planete u pokretu. Najdraži planet mi je Saturn. Saturn mi je najljepši  jer ima prsten. Da sam ja otkrila Saturn nazvala bih ga Donat.

Tia Jovanović, 1.c

Planetarij

U subotu smo bili u planetariju. Učili smo kako se rade i spajaju zvijezde, o planetima i sunčevu sustavu. Najljepše mi je bilo gledati spajanje zvijezda i kratere na Mjesecu. Bilo mi je jako lijepo i želim to ponoviti.  Hvala vam učiteljice što ste nas vodila!

Marin Radetić, 1.c

Moj izlet u zvjezdarnicu

U zvjezdarnici mi je bilo lijepo.  Najviše mi se svidio 3D film. Gledali smo Sunce, Mjesec, Merkur, Pluton, Zemlju i zvijezde.

Marta Kosta, 1.c

U subotu su Mali prirodnjaci posjetili planetarij.  Naučili smo kako se zvijezde rađaju i kako umiru.  Kada jedna zvijezda umre rađa se nova.   Naučili smo i nazive planeta. Mjesec se ne vidi kada je ispred Zemlje, a kad je iza onda je pun Mjesec i vidimo ga. Ako bacimo kamen u pjesak dobivamo oblike kratera, a ako na papiru napravimo puno točkica i spojimo ih dobit ćemo neki lik. Barba je s laserom spojio točkice i dobio blizance.

Mihael Petrović, 1.c

U planetariju sam vidio zvijezde, planete: Mars, Mjesec, Veneru, Jupiter... Najviše mi se svidio Saturn i njegov prsten.

Greta Tibljaš, 1.c

U subotu smo išli u planetarij. Najviše mi se svidjelo kad smo gledali zvijezde na stropu. Zapamtila sam da Pluton nije planet jer su znanstvenici otkrili da su iza Plutona mali planeti, ali znanstvenici ga još uvijek smatraju planetom. Planete sunčevog sustava se zovu: Merkur, Venera, Zemlja, Mars, Saturn, Jupiter. Mjesec je zemljin satelit.

Lovro Buljević, 1.c

U subotu smo u pratnji naše učiteljice posjetili zvjezdarnicu i planetarij. Bilo nam je lijepo. Naučili smo kako nastaju zvijezde i Mjesec i da postoje još neke planete: Mars, Jupiter, Venera.

Ella Mitrović, 1.c

U subotu, 27.1.2017., 1.c je bio u planetariju. Bilo mi je zabavno i poučno. Naučila sam da ima 8 planeta koje kruže oko  Sunca: 1. Merkur, 2. Venera 3. Zemlja, 4. Mars, 5. Jupiter, 6. Saturn, 7.Uran i 8. Neptun. Najveći planet je Jupiter, a najmanji je Merkur.  Mi živimo na planeti  Zemlja. Zemlja ima jedan satelit koji se zove Mjesec. Mjesec ima puno kratera. Meni je najljepši planet Saturn!

Niko Čargonja, 1.c

Meni su se najviše svidjeli planeti.

Učiteljica Alenka Žagar Pančić

Naši mali prvašići su puno toga doživjeli, nešto naučili, a ako su ponešto krivo shvatili sljedeći puta će to ispraviti.  smiley

objavio: Anita Štimac   datum: 5. 2. 2017.