DAN TEHNIČKE KULTURE NA KORZU, 12. RUJAN 2016.

I  ove se godine održao Dan tehničke kulture na Korzu – Festival tehničke kulture. Organizator  je Zajednica  tehničke kulture Rijeka i udruge  članica uz financijsku potporu Grada Rijeke.

Bilo je tu modelarskih i maketarskih aktivnosti, zrakoplovstva, elektronike, astronomije, robotike, informatike, foto-kino-video tehnike, radio tehnike…

Učenici naše škole već četvrtu godinu zaredom uspješno predstavljaju aktivnosti robotike.

Ove godine prikazana je Robotrka na prstenac, moderna inačica viteške igre Trka na prstenac koja se svake godine krajem osmog mjeseca  održava u Barbanu.

Robotrka ima za cilj popularizaciju robotike među mladima i osmišljavanje slobodnog vremena mladih.

Za posjetitelje festivala održano je prezentacijsko natjecanje između timova više škola: OŠ Vladimir Gortan, OŠ Nikola Tesla, OŠ Kozala, OŠ Fran Krsto Frankopan, Krk, učenici područne škole Vrbnik te učenici naše škole.

Za prezentaciju robotrke odabrano je ručno vođenje kolica i gađanje kopljem prstenac,  na stazi duljine 150 cm koju robotska kolica trebaju proći za manje od 12 sekundi bez zaustavljanja.

U vožnji robotskih kolica uspješno se iskazao i riječki gradonačelnik Vojko Obersnel.

Školska knjiga potrudila se da učenici budu nagrađeni za svoj rad i trud prigodnim poklonom (ruksak, Modra lasta i korice za listove).

U postavljanju staza i robotičke opreme, vožnji robotskih kolica, bilježenju rezultata, razgovoru i upućivanju znatiželjnika iskazali su se Arian Maršanić 8.a, Dino Colnar 8.a, Petra Mavrinac 7.a, Teo Baffo 7.c, David Petz 5.b i Izidor Tuhtan 5.c.

Osim sudjelovanja u Robotrci na prstenac naši su se učenici uključili i u modelarsku radionicu gdje su izradili stalak za mobitel. Radionicu je vodila učiteljica Marija Prihoda.

Nakon svega  vratili smo se sretni i zadovoljni … do neke druge prezentacije i natjecanja.

Portal Grada Rijeke:

Mira Fafanđel, učiteljica TK-e

objavio: Anita Štimac   datum: 17. 9. 2016.